Į „Kėdainių mugę“ kreipėsi moteris, prašydama paskelbti jos laišką, kuriame siūlo pagalbą vienišai mamai. Atsimušusi į valdininkų abejingumą, lančiūnavietė kreipėsi į redakciją, sakydama, kad galėtų priimti jauną mamą su vaikučiais gyventi ir kurį laiką (kol ji susirasianti darbą) net išlaikyti.

„Istorija popieriuje ir gyvenime.

Žurnalistė E. Kuktienė savo straipsniu („Rinkos aikštė“, 2022-12-15) apie po svetimas pastoges mėtomus keturis vaikus sugraudino skaitytojų širdis.

Pagrindinės veikėjos yra Ingrida Ir Gintarė. Ingridai reikia pinigų, Gintarei – vaikų. Tėvo kalinio ateitis miglota, o neatgavusios vaikų Gintarės būsena tragiška.

Iš vienų į kelis namus išskirti vaikai tai įvertins ateityje.

Aprašyta istorija išgarsino žurnalistę ir vaikų teisių inspektorę. Panašu, kad toks tikslas ir buvo, nes norintiems padėti skaitytojams to neleidžiama padaryti.

Telefonu susisiekiau su redakcija ir vaiko teisėmis, prašydama Gintarės pavardės, adreso ir telefono. Iš abiejų institucijų gavau vienodą atsakymą: tai yra paslaptis. Yra kas tuo rūpinasi. Norintiems padėti yra įvairūs fondai.

Pagalvojau: situacija be galimybės išeiti iš to užburto rato. Perspektyvoje šeima bus padalinta į keturias dalis: sesės augs be brolio, tėvai gyvens atskirai. Jei mylinti motina neatgaus vaikų, ji taps nevilties auka.

Geriau būtų, kad institucijos nenuleistų akių nuo tokių nusikaltėlių, kaip Saviečių žudikas, sumetęs savo vaikus į šulinį.“

Susisiekti su laiško autore galima per „Kėdainių mugės“ redakciją.

Titulinė nuotrauka: (Asociatyvi nuotr.)

Panašios naujienos