Lančiūnavos bendruomenės centre penkerius metus veikė Kėdainių kultūros centro Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programos „Lietuvių tradicijos, papročiai bei šventės“ būrelis, tačiau prieš dvejus metus programa nustojo gyvuoti dėl sumažėjusio dalyvių skaičiaus. Vis tik liko nedidelė 7 vaikų grupelė, pageidaujanti ir toliau susitikinėti įprastu būrelio laiku.

,,Mačiau, kaip jiems yra svarbu pabendrauti, išsakyti savo rūpesčius ir džiaugsmus, kartu pažaisti ir praleisti laiką. Šiais metais sumaniau pasiūlyti keletą kitokių veiklų mokinių pavasario atostogų metu.

Jau įvyko pirmoji edukacinė veikla – folklorinių šokių mokymasis – su Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus Lančiūnavos folkloro šokių grupe „Gintarai“, kurią vedė Gintaras Šeškevičius.

Nors jaunimui priimtinesni, atrodo, šiuolaikiniai šokiai, bet užsiėmimo metu jie įsitikino, kaip smagu yra šokti paprastus folklorinius šokius. Žinoma, mėgiamiausiu tapo liaudiškas šokis ,,Grandskveras“, – teigia Irena Paragienė, Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus renginių organizatorė.

Ji dėkojo vadovui Gintarui Šeškevičiui ir kolektyvo nariams už patarimus bei smagius mokymus.

Po Velykų dar laukia kita edukacinė veikla „Atvelykio margutis“, prie kurios prisijungs ir mažieji lančiūnaviečiai iš darželio grupės. Dekupažo technika bus marginami kiaušiniai Atvelykiui, o į pagalbą atskubės mokytoja Laima Dirsienė.

Taip pat laukia susitikimas su buvusiais būrelio nariais, jau studijuojančiais profesiją, „Mano pasirinkimas“, kulinarinė popietė „Gardaus sumuštinio receptas iš rakletinės“, kur bus galimybė išsikepti savo originalų karštą sumuštinį, na ir, žinoma, pabendrauti. Visos veiklos buvo sumanytos, tariantis su vaikais.

,,Matau didelę tokio darbo su vaikais ir jaunimu prasmę, kaip galimybę perteikti savo žinias ir patirtį, suteikti progą jaunos asmenybės saviraiškai, na ir galiausiai – tiesiog šiltai žmogiškai pabendrauti“, – pripažino Irena Paragienė.

Šokis „Grandskveras” :