Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) informuoja, kad per penktadienį bus atnaujintas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį. Eismas leidžiamas viena juosta, reguliuojant šviesoforu.

LAKD duomenimis, sprendimas atnaujinti eismą šiuo tiltu per Nevėžį Kėdainiuose priimtas atlikus tilto ekspertizę ir įvertinus eksperto pateiktas rekomendacijas.

Ekspertų teigimu, tilto vidurinės sijos yra tinkamos naudoti. Tiltu leidžiama važiuoti transportui, kurio bendroji masė yra iki 5,5 tonų, taip pat žemupio pusėje tarp segmentinės tvoros ir stacionaraus atitvaro užtikrintas praėjimas pėstiesiems. Kad ant tilto negalėtų užvažiuoti sunkiasvoriai automobiliai, įrengti gabaritiniai vartai. Be to, paklotas naujas asfalto sluoksnis, įrengtos ir kitos techninės ir inžinerinės priemonės.

Ekspertizė buvo atliekama siekiant išsiaiškinti, ar po to, kai įlūžo minėto tilto sija, bus galima tiltą laikinai eksploatuoti iki kol bus parengtas tilto projektas ir pradėti rangos darbai.

LAKD planuoja, kad projektas bus parengtas š. m. lapkričio mėnesį ir po sėkmingai atliktų viešųjų pirkimų procedūrų darbai turėtų prasidėti 2024 m.

Lietuvos automobilių kelių direkcija informuoja, kad tilto Kėdainiuose (Vilainių), rekonstrukcijos darbai artėja prie pabaigos. Eismą tiltu planuojama paleisti birželio pabaigoje.

Šaltinis: ELTA