Ketvirtadienį buvo gautas pranešimas, kad magistraliniame kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda (ties Survilų k.), vykstant Kauno kryptimi, viaduko prieigose atsirado duobė. Šioje kelio atkarpoje laikinai buvo sutrikęs eismas, automobiliai patyrė apgadinimus, už kurios vairuotojai gali teikti prašymus žalos atlyginimui, rašoma Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) pranešime žiniaskldai.

Raseinių rajone įlūžus tilto atramai, susidūrė 10 transporto priemonių

Raseinių rajone ketvirtadienį įlūžus viaduko atramai, kilo avarija, susidūrė 10 transporto priemonių, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

PAGD duomenimis, apie 18 val. 20 min. gautas pranešimas, kad Survilų kaime, A1 kelyje Klaipėda-Kaunas, įlūžo tilto atrama, susidūrė 4 automobiliai, sužeistų nėra.

Atvykus į įvykio vietą, paaiškėjo, kad buvo įlūžusi viaduko konstrukcija. Anot PAGD susidarė 1 m² dydžio 40 cm gylio duobė, dėl to susidūrė 10 transporto priemonių. Nukentėjusių žmonių nebuvo.

Eismui trukdęs automobilis patrauktas į kelkraštį. Nušluota važiuojamoji kelio danga. Kitus darbus atliko kelių priežiūros tarnyba.

Priežastis aiškinasi Lietuvos automobilių kelių direkcija

Į įvykio vietą operatyviai atvykusi AB „Kelių priežiūra“, pasitelkusi policijos pareigūnus, užtvėrė pavojingą vietą ir eismą laikinai nukreipė kita automagistralės juosta. Įvykio vietoje buvo sustatyti įspėjamieji ženklai.

Į įvykio vietą nuvykę šį kelią visą parą prižiūrinčios AB „Kelių priežiūra“ darbuotojai AB Lietuvos automobilių kelių direkciją informavo, kad pirminiais duomenimis pavojinga įduba ir asfalto lūžis susiformavo dėl tilto pereinamoje plokštėje atsiradusių deformacijų.

„Priežastis, lėmusias deformaciją, kol kas aiškinamasi. Įvertinus infrastruktūros pažeidimus, bus priimti veiksmai dėl skubaus pažeidimų šalinimo. Apie priimtus sprendimus operatyviai informuosime“, rašoma LAKD pranešime. „Tiltų būklė išties kelia nerimą. Dėsime visas pastangas, kad tiltų būklės patikroms ir įvertinimui būtų skiriamos maksimalios tiek mūsų, tiek ir Kelių priežiūros pajėgos“, – sako AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktorius Aivaras Vilkelis.  

Tilto apžiūra buvo atlikta išvakarėse

Paskutinį kartą AB Lietuvos automobilių kelių direkcija šio viaduko apžiūrą atliko 2023 m. balandžio 17 d. AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos parengtame Kelio statinių (tiltų, viadukų, estakadų, tunelių), esančių valstybinės reikšmės keliuose, paprastojo remonto projektų planavimo, rengimo ir įgyvendinimo prioritetinės eilės sąraše yra 96 vietoje.  Šiuo metu valstybinės reikšmės keliuose yra 1538 tiltai, viadukai, estakados, tuneliai. 

Apgadinę automobilius vairuotojai gali teikti prašymus

AB Lietuvos automobilių kelių direkcija primena, kad dėl įlūžusio viaduko automobilius apgadinę vairuotojai pasirašytą prašymą (jeigu e. dokumentas, pasirašytą e. parašu) dėl žalos atlyginimo gali teikti kelio savininkui – Kelių direkcijai (el. paštu: lakd@lakd.lt) arba iš karto valstybinės reikšmės kelius prižiūrinčiai įmonei – akcinei bendrovei „Kelių priežiūra“ (el. paštu: info@keliuprieziura.lt arba paštu: Savanorių pr. 321C, 50120 Kaunas).

Eismo įvykis privalo būti registruotas policijoje. Kartu turi būti pateiktos visos su įvykiu susijusių dokumentų kopijos (techninis pasas, policijos pažymos, žalos nustatymo pažymos, dokumentai, patvirtinantys patirtą žalą ir jos dydį, taip pat gali būti ir nuotraukos, ir sąskaita už automobilio remonto darbus, taip pat policijos protokolas ir kt.).

PAGD duomenimis, apie 18 val. 20 min. gautas pranešimas, kad Survilų kaime, A1 kelyje Klaipėda-Kaunas, įlūžo tilto atrama, susidūrė 4 automobiliai, sužeistų nėra. Atvykus į įvykio vietą, paaiškėjo, kad buvo įlūžusi viaduko konstrukcija.Anot PAGD susidarė 1 m² dydžio 40 cm gylio duobė, dėl to susidūrė 10 transporto priemonių. Nukentėjusių žmonių nebuvo.Eismui trukdęs automobilis patrauktas į kelkraštį. Nušluota važiuojamoji kelio danga. Kitus darbus atliko kelių priežiūros tarnyba.

ELTA inf.

Raseinių rajono mero Arvydo Nekrošiaus feisbuko nuotr.