Minint Laisvės gynėjų dieną, krašto ūkininkai penktą kartą Kėdainių arenoje surengė jau tradicija tapusį draugišką krepšinio turnyrą 3×3. Pirmą kartą jame dalyvavo ir ūkininkai iš kitų šalies rajonų, o dėl nugalėtojų vardo varžėsi rekordinis komandų skaičius.


Paminėjo kartu

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vadovo Virmanto Ivanausko teigimu, mūsų rajono ūkininkai noriai dalyvauja turnyre, į kurį jie susirenka paminėti ir prisiminti Sausio 13-osios įvykius.

„Džiugu, kad tradicinis turnyras kasmet sutraukia vis daugiau ūkininkų komandų. Šiemet pirmą kartą atvyko ir mūsų kolegos iš kitų rajonų. Tad kartu paminėjome Laisvės gynėjų dieną, taip pat pabuvome kartu, pabendravome“, – sakė V. Ivanauskas.

Sausio 13-ąją įvyko penktasis rajono ūkininkų krepšinio turnyras.

Kviesdavo kasmet

Šiemet jau penktojo turnyro organizatoriai – Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas V. Ivanauskas ir Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos administratorė Jūratė Jodeikienė pasakojo, kad į kasmetinį kėdainiečių krepšinio turnyrą jie ir anksčiau kviesdavo kitų savivaldybių ūkininkus, tačiau svečių nesulaukdavo. Tad šiemet pirmas kartas, kai net iš trijų rajonų atvyko krepšinio mėgėjų komandos.

„Labai džiaugiamės, kad sulaukėme svečių iš Anykščių, Kupiškio ir Radviliškio“, – sakė J. Jodeikienė.


Rekordinis skaičius

Į Kėdainių arenoje vykusį turnyrą susirinko rekordinis dalyvių skaičius – dešimt krepšinio komandų. 

Tarp jų – penkios kėdainiečių ūkininkų ekipos: Krakių seniūnijos „Ažytėnai“, Surviliškio seniūnijos „Surviliškis“, Truskavos seniūnijos „Truskava“, Pernaravos seniūnijos ūkininkų „Barabų griausmas“, Pašušvio jungtinė, taip pat žemdirbių partneriai iš bendrovės „Naftrus“, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos studentų „Agronomai“ bei kolegos žemdirbiai iš Kupiškio rajono „Kupiškio taifūnas“, Radviliškio – „Radviliškis“ ir Anykščių – „Anykščių traupis“.

Dvi prizines vietas iškovojo Kėdainių krašto ūkininkų komandos. Pirmąją vietą laimėjo „Ažytėnai“, kasmet šiame turnyre užimantys prizines vietas. Antrąją – užėmė svečiai „Anykščių traupis“, trečiąją – „Barabų griausmas“.

Dėl aukščiausių apdovanojimų šiais metais varžėsi rekordinis komandų skaičius.

Nuolatiniai žaidėjai

Turnyro nugalėtojų – Krakių seniūnijos „Ažytėnai“ komandos kapitonas Gytis Šiušė sako, kad šiose varžybose dalyvauja penktą kartą ir kasmet pelno prizines vietas. Visada komandos žaidėjų trejetuką sudaro tie patys krepšininkai – Arnas ir Gytis Šiušės, Mindaugas Beržinskis, Edgaras Surkys ir Ovidijus Juodis.

„Šiemet pirmą kartą laimėjome pirmą vietą. Geras jausmas. Šį kartą buvo daug komandų, tad teko pakovoti. Ūkininkų krepšinio turnyras – labai geras sumanymas, nes suburia visą bendruomenę, o ir žiema – laisvesnis metas, kai mažiau darbų ūkiuose, todėl tuo metu viena iš pramogų yra sportas“, – sakė G. Šiušė.

Beje, šie jaunieji ūkininkai stengiasi dalyvauti visuose Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos renginiuose. Visi, baigę aukštuosius agronomonijos, inžinerijos mokslus, verslo vadybos studijas, sugrįžo į gimtąjį Kėdainių rajoną. Jie dirba šeimos ūkiuose, sportuoja ir neketina išvažiuoti gyventi kitur.


Džiaugiasi bendravimu

Svečių iš Kupiškio „Taifūno“ komandos atstovas Eimantas Šerelis džiaugėsi bendravimu su kolegomis ūkininkais iš Kėdainių.

„Kalbamės įvairiais klausimais, tariamės iškilus problemoms, todėl kai pakvietė į krepšinio turnyrą nusprendėme dalyvauti. Varžybos vyksta mūsų šaliai prasmingą dieną, todėl surinkome sportuojančių ūkininkų komandą ir atvykome čia paminėti Laisvės gynėjų dieną. Būdami Kėdainiuose nusprendėme prieš dalyvavimą kitąmet daugiau pasitreniruoti“, – šypsosi E. Šerelis.

Kėdainiečių iniciatyva

Anykštėnus ūkininkus į Kėdainius paskatino atvykti išradingi kėdainiečiai.

„Pakvietimas mums buvo spyris atvažiuoti žaisti krepšinį. Mes, Anykščių ūkininkai, savo rajone neturime tokių varžybų, nors yra mėgstančių pažaisti. Tai kartu ir gera proga paminėti Laisvės gynėjų dieną, pabūti su kolegomis ir atstovauti mūsų rajoną. Beje, žemdirbių slidinėjimo varžybos Anykščiuose irgi buvo surengtos kėdainiečių iniciatyva“, – sakė Žilvinas Augustinavičius.

Turi savo tradicijas

Kėdainių krašto ūkininkai turi tradiciją savitai paminėti visas valstybines šventes.

Sausio 13-ąją Kėdainiuose jie rengia krepšinio turnyrą.

Vasario 16 dieną jau penkerius metus kėdainiečiai važiuoja į Anykščius, kur vyksta slidžių ar snieglenčių slalomas.

Du metus iš eilės Kovo 11-ąją rajono ūkininkai rinkosi Kėdainiuose ir savo žinias išbandė protų mūšyje.

O šių metų Liepos 6 dieną jie planuoja pirmąjąrt išsiruošti į žygį baidarėmis.

Panašios naujienos