Praėjusį šeštadienį Babėnų šile jau trečius metus iš eilės vyko MTB (dviratininkų kroso) AB „Lifosa“ įsteigtos taurės varžybos. Jos sutapo su Europos judumo savaitės Kėdainiuose renginiais, kuriais skatinama žmonių fizinė veikla bei judėjimas.


Per šimtą penkiasdešimt dviratininkų iš įvairių šalies miestų ir rajonų atvyko į varžybas. Kėdainių sportinę garbę gynė „VeloRatų“ dviratininkų klubo nariai, kurie ne tik varžėsi, dalyvavo judumo renginyje, bet ir savo jėgomis parengė trasą dviratininkams.

Varžėsi ir šešiolikmečiai, ir veteranai

Renginį pradėjo patys jauniausi, vaikų grupės dviratininkai (startavo apie 20 vaikų), kurie turėjo įveikti 1,5 km trasą.

Vėliau varžybas septyniose amžiaus grupėse ir keturiose distancijose, bendru startu pradėjo vyresni dviratininkai.

„Šios varžybos jau tampa tradicinės. Džiugu, kad į jas atvyksta profesionalūs dviratininkai, kurie garsina Lietuvos vardą įvairiose tarptautinėse varžybose.

Gausus būrys dalyvavo ir kėdainiečių sportininkų. Visų startavusių amžius įvairus ir varijuoja nuo 16 iki 60 metų ir vyresnių. Atsižvelgiant į amžiaus grupes, dviratininkams reikėjo įveikti nuo dviejų iki šešių ratų, kurių vienas buvo 6 kilometrų ilgio“, – pasakojo Gediminas Misius, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas.


Tarp nugalėtojų – ir kėdainiečiai

Nugalėtojais pagal amžiaus grupes ir distancijas tapo: Kornelija Kertenytė iš Žiežmarių, Laimutė Juršėnienė iš Vilniaus, Simas Brunza iš Panevėžio dviračių klubo, Ugnė Juškevičiūtė ir Paulius Šavelskis iš Vilkaviškio dviratininkų klubo, Giedrius Stanaitis iš Kauno sporto klubo „S-sportas“, Paulius Sprindys iš Panevėžio, Ignas Kertenis iš Žiežmarių bei Ilma Lipnevičienė, Arūnas Lipnevičius, Leonidas Šliavas iš Kėdainių „VeloRatų“ dviratininkų klubo.

Prizininkais taip pat tapo kėdainiečiai Mažvydas Gaučas, Mindaugas Grigaitis, Vytautas Stankevičius. Visi nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti AB „Lifosa“ įsteigtais prizais, rėmėjų dovanėlėmis, o visi dalyviai Kėdainių rajono savivaldybės dalyvio medaliais, saugos atšvaitais, atmintukais.

Dviratininkų sezonas dar tęsiasi, laukia lenktynės plente ir dviratininkų kroso MTB etapai, o šiuo šeštadieniniu dviratininkų renginiu buvo duotas startas gausiems Europos judumo savaitės renginiams Kėdainiuose, kurie tęsis iki pat šio sekmadienio.


Kelios dešimtys aktyvių narių

Kėdainius atstovaujantis sporto klubas „VeloRatai“ ir šį sezoną nė kiek nemažino apsukų ir toliau sėkmingai ir rezultatyviai dalyvauja įvairiose respublikinėse mėgėjų varžybose: tiek plento, tiek kroso (MTB) varžybose.

„Džiugu, kad šiame sezone mūsų klubo dviratininkai apsiėjo be didelių traumų, tiesa, kolega pačiose pirmose varžybose buvo susilaužęs raktikaulį.
Laimei, jau pasveiko. Neblogus rezultatus demonstruoja mūsų stiprūs veteranai: Leonidas Šliavas, Arūnas Lipnevičius. Šiais metais dalyvavome Lietuvos plento čempionate, pats ten startavau ir papuoliau į dešimtuką“, – sakė Mindaugas Žiupsnys, Kėdainių dviračių sporto klubo „VeloRatai“ vadovas.

Tiesa, „Veloratai“, kurių gretose yra apie 30 aktyvių narių, ir patys organizuoja varžybas – pavasarį vyko dviračių plento atskiro starto varžybos Šventybrasčio plente, kurios sutraukė rekordinį skaičių dalyvių. „Taigi, mus Lietuvos dviratininkai jau žino, vertina ir tokiu gausiu dalyvavimu tą patvirtina. Kyla ūpas ir toliau organizuoti varžybas“, – tikino klubo vadovas ir pridūrė, kad klubo vardu dėkoja pastarųjų varžybų rėmėjams, ir ypač pagrindiniam rėmėjui – AB „Lifosa“.


Gerina sveikatą, taupo pinigus

Kartu pašnekovas pridūrė, kad į klubo gretas kviečia prisijungti dviračių sportui neabejingus bet kokio amžiaus kraštiečius – jie šiame klube yra visada laukiami.

„Plačioje visuomenėje dviratis populiarėja, tad daugėja ir įvairių žygių, renginių su dviračiais. Prie to labai prisideda gerėjantis žmonių pragyvenimo lygis, didėjantis sąmoningumas.

Mūsų miestas nėra labai didelis, nėra stačių įkalnių, tad žmogus su dviračiu gali pasiekti bet kurį kampelį. Kam važiuoti su mašina, naudoti kurą, kai važiuojant dviračiu galima ir pasportuoti, ir pagerinti sveikatą ir tuo pačiu sutaupyti pinigų, kurie būtų išleisti kurui“, – kalbėjo klubo vadovas M. Žiupsnys.

Po dviračių sporto kroso mėgėjų varžybų Kėdainių bendruomenė buvo pakviesta į dviračių žygį ir turėjo galimybę apvažiuoti simbolinį ratą ta pačia trasa, kurią prieš tai jau įveikė sportininkai.

Panašios naujienos

One Response

  1. dviračiai sulankstomi

    Tikra tiesa, kad pradėjus užsiiminėti šiuo sportu – jis tampa būtinas ir be jo laisvalaikio nebeįsivaizduoji. Ir labai džiugu, kad dviračių sportu užsiima vis daugiau kraštiečių 🙂

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.