Nuo sausio 31-osios labūnaviečiai kviečiami du kartus per savaitę nemokamai mankštintis su kinezi­terapeute. 10-ies mankštų ciklas tęsis iki kovo 3-osios, skelbia Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

„Tokius sveikatinimo užsiėmimus ankstesniais metais esame rengę Sirutiškio, Beržų bendruomenėse. Gyventojų susirinkdavo nemažai, Sirutiškyje pasimankštinti ateidavo net ir keli vyrai. O šįkart į mus kreipėsi Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus vadovė. Mes pasiūlėme rengti nemokamas mankštas, į kurias gali ateiti visi norintieji, nes jos tinka neturintiems išankstinio fizinio pasirengimo, ilgą laiką arba niekada aktyviai nesportavusiems asmenims. Užsiėmimai Labūnavoje prasidės sausio 31 d. 17.45 val. ir vyks antradieniais bei penktadieniais kultūros centro patalpose. Dalyviai gali atvykti tiesiai į treniruotę. Nėra išankstinės registracijos.

Treniruočių metu, prižiūrint kineziterapeutei, bus atliekami sveikatą stiprinantys fiziniai pratimai, kurie treniruos viso kūno raumenis, didžiausias dėmesys bus skirtas stabilumui ir mobilumui gerinti bei tempimo pratimams. Užsiėmimo trukmė 45 min. Reikia turėti patogią sportinę aprangą, mankštos kilimėlį ir buteliuką vandens“, – teigė Kėdainių VSB visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Sonata Zubrickienė, kuri ir ves minėtas mankštas.

Pasak specialistės, nemokamas mankštas šiemet planuojama rengti ir kitose rajono bendruomenėse. Eilėje laukia Nociūnų, Akademijos, Šėtos gyventojai.

Treniruotis galės ir miestiečiai

Nuo vasario 7-osios Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos aktų salėje (Mindaugo g. 18) prasidės nemokamos viso kūno treniruotės, kurios skirtos darbingo amžiaus gyventojams (18 – 64 metų), neturintiems lėtinių ligų ar sunkių patirtų traumų, dėl kurių funkciškai būtų ribota pratimų įvairovė.

Vos tik organizatoriai paskelbė apie išankstinę dalyvių registraciją, vietų kaip mat nebeliko, todėl renkama dar viena grupė.

„Jau yra užsiregistravę apie 80 žmonių. Tai rodo, kad gyventojai nori sportuoti. Kadangi tokias treniruotes rengiame ne pirmus metus, pastebime, kad didžiausias susidomėjimas būna sausio ir vasario mėnesiais. Galbūt žmonės nori išpildyti naujamečius pažadus pradėti sportuoti, o gal prieš pavasarį nori pasigražinti figūrą?

Viena grupė treniruosis antradieniais nuo 19 val., kita grupė – nuo vasario 9 d. ketvirtadieniais 18 val. Bus po 10 treniruočių. Į jas registruojasi ir miesto, ir rajono gyventojai.

Dar kraštiečiai labai pamėgę Zumba treniruotes, kurios apjungia mankštą ir šokį. Šios treniruotės rengiamos ne vieną kartą per metus. Vasarą užsiėmimai vyksta miesto parke, orams atvėsus persikeliame į patalpas.

Į Zumba treniruotes nauja grupė rinksis nuo vasario 7 d. Vietų jau nebelikę. Kadangi atsirado daug norinčiųjų (užsiregistravo 45 dalyviai), jau sudarinėjame rezervinį sąrašą“, – sakė Kėdainių VSB specialistė.

Į užsiėmimus, kurie yra nemokami, gyventojai gali registruotis el. p. sonataakedainiuvsb@gmail.com. Reikia nurodyti vardą pavardę, telefono numerį.

Titulinė nuotrauka: Tiek miesto, tiek ir rajono gyventojai vėl galės mankštintis nemokamai. (Kėdainių VSB nuotr.)