Senjorų laukia ne tik kambariai su visais patogumais, bet ir seneliams bei juos lankantiems svečiams skirtos virtuvėlės su visa įranga.

Dar šią vasarą Pelėdnagių seniūnijoje, Labūnavos gyvenvietės centre, duris atvers privatūs senelių globos namai „Smiltelė“.  Šviesiose ir erdviose patalpose galės įsikurti keturios dešimtys senjorų.

„Jau dabar žmonės domisi, turime norinčiųjų apsigyventi. Tikimės sutvarkyti paskutinius reikalus ir atsidaryti maždaug po mėnesio ar pusantro“, – sakė senelių namus steigiančios viešosios įstaigos „Gintkosta“ vadovas Kostas Aleksandravičius.

Visi patogumai

Maždaug 1000 kvadratinių metrų ploto dviaukštį pastatą Labūnavos centre kaunietis verslininkas įsigijo gana geros būklės. Tad tereikėjo jį apšiltinti, aptinkuoti, įrengti vidaus apdailą, renovuoti vandentiekį ir kanalizaciją. Kadangi antrajame aukšte anksčiau buvo viešbučio kambariai, toks išplanavimas buvo patogus rengiant senjorams skirtus kambarius.

„Nusprendėme kambarius įrengti su visais patogumais – kiekviename yra tualetas, dušas. Kambariuose yra funkcinės, automatiškai valdomos lovos, spinta, stalas, kėdė, televizorius“, – vardino K. Aleksandravičius.
Abiejuose aukštuose yra virtuvėlės su visa reikalinga įranga, šaldytuvai. Pastate įrengtas liftas, masažo kambarys, bendra poilsio zona.

Prižiūrės medikai

„Teiksime tokias pačias paslaugas kaip ir valstybinio sektoriaus įstaigos. Pas mus apsigyvenę seneliai bus rūpestingai prižiūrimi, maitinami keturis kartus per parą, siūlysime daug aktyvios veiklos, – žada senelių globos namų steigėjas. – Nors įstatymas nereikalauja, kad įstaigoje dirbtų medikas, pakaktų turėti padėjėjus, mes nusprendėme medicininę priežiūrą užtikrinti visą parą. Kadangi senelių namuose gyvena sunkesnės būklės senjorai, turėti visą parą dirbančius medikus yra pravartu.“ Iš viso planuojama įdarbinti 25 darbuotojus.

Senelių namai, pasak įstaigos vadovo Kosto Aleksandravičiaus, atsidarys maždaug po mėnesio.

Senelių globos namų „Smiltelė“ steigėjai sako, kad įstaiga teiks ne tik medicininės priežiūros paslaugas, bet ir skatins senjorus mankštintis, judėti, vaikščioti lauke. Planuojama kviesti dvasininką laikyti šventųjų mišių, priimti išpažintis. Taip pat žadama įdomi veikla – renginiai, koncertai, bendravimas su mokyklomis.

Padeda emigravę vaikai

„Senelių globos namai Labūnavoje – antroji mūsų įstaiga. Senelių namus tokiu pačiu pavadinimu esame įkūrę Prienų rajone, tad turime tokios veiklos patirties“, – teigė pašnekovas.
Jis paneigė nuomonę, esą privačiuose senelių globos namuose gyventi labai brangu. Jei sutartį dėl apgyvendinimo senelių namuose sudariusiam žmogui yra nustatyti specialieji poreikiai, valstybė moka slaugos išlaidų tikslinę kompensaciją. Ji, kaip ir žmogaus gaunama pensija, padeda padengti apgyvendinimo ir priežiūros išlaidas. Yra žmonių, kurie patys ar jų artimieji sumoka reikalingą sumą savo lėšomis, dar kitiems padeda trūkstamą dalį sumokėti užsienyje gyvenantys vaikai. Gyvenimas privačiuose senelių namuose kainuoja maždaug 760 eurų per mėnesį.

Panašios naujienos