Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius ir Kėdainių PSPC direktorė A. Rimkevičienė perkirpo simbolinę įkurtuvių juostelę.

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius ir Kėdainių PSPC direktorė A. Rimkevičienė perkirpo simbolinę įkurtuvių juostelę.

Labūnavoje vyko naujai atidaryto medicinos punkto įkurtuvės. Į atidarymo šventę susirinkę rajono valdžios atstovai džiaugėsi, kad nuo šiol apylinkių gyventojai galės naudotis nauju ir tvarkingu medicinos paslaugas teikiančiu punktu.

Simbolinę atidarymo juostelę perkirpęs rajono meras Saulius Grinkevičius džiaugėsi, kad nuo šiol gyventojams medicinos paslaugos bus teikiamos jaukiame, šviesiame ir tvarkingame pastate.

Remonto darbai įvykdyti per metus

„Medicinos punktas išties reikalingas labūnaviškiams, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, mat atvažiuoti į Pelėdnagius jiems jau kiek sudėtingiau. Smagu, kad vos per vienerius metus visi remonto darbai buvo pradėti ir užbaigti. Visa tai kainavo apie 40 tūkst. eurų“, – sakė meras.

Gražus sutapimas, tačiau lygiai prieš 60 metų, 1956 metais, Labūnavoje buvo atidarytas pirmasis medicinos punktas. Tad simboliška, kad po šešių dešimtmečių labūnaviškiai turės naują, gražų, modernų pastatą, kuriame bus teikiamos medicinos paslaugos. Iki šiol Labūnavos medicinos punkte ne vienerius metus darbavosi Ilona Grigonienė.

„Linkiu darbuotojai, kuria labai patenkinti gyventojai, gero darbo“, – palinkėjo S. Grinkevičius.

Naująjį medicinos punktą pašventino Labūnavos Dievo Apvaizdos bažnyčios kunigas klebonas Skaidrius Kandratavičius.

Labiausiai medicinos paslaugų reikia pagyvenusiems asmenims 

Nuo šiol labūnaviškiai galės džiaugtis naujomis, šviesiomis, erdviomis ir patogiomis medicinos punkto patalpomis.

Nuo šiol labūnaviškiai galės džiaugtis naujomis, šviesiomis, erdviomis ir patogiomis medicinos punkto patalpomis. Įkurtuvėse dalyvavo rajono savivaldos atstovai, medicinos darbuotojai. 

Pasak Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Audronės Rimkevičienės, pastaruoju metu retai pasitaiko įvykis, kuomet būtų naujai sutvarkomos ir atidaromos medicinos paslaugoms teikti skirtos patalpos.

„Tikrai labai džiugu, kad iš nešildomų, reikalaujančių remonto patalpų mes galėjome persikelti į šviesias, erdves, šiltas, patogiai įrengtas medicinos punktui patalpas. Čia nuolat dirbs viena slaugytoja, kuri pastaruoju metu dirbo pusės etato krūviu. Taip pat esant reikalui čia atvažiuoja ir šeimos gydytoja“, – sakė A. Rimkevičienė.

Vietiniai labūnaviškiai čia gauna slaugytojo paslaugas, esant negalavimams, suteikiama pirmoji pagalba, medicinos punkte žmonėms yra suteikiama galimybė susilašinti lašelinę, susileisti vaistų, pasimatuoti kraujospūdį.

„Reikia nepamiršti, kad mūsų bendruomenė jau sensta, tad didžiąją dalį žmonių sudaro vyresnio amžiaus gyventojai. Pagyvenę žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, tiems, kuriems gydytojas paskyrė leisti vaistus – visi jie medicinos punkto pacientai. Šios paslaugos teikiamos ne tik medicinos punkte, bet ir namuose. Taigi jos išties reikalingos. Beje, vien per 2015 metus čia gimė tik 3 naujagimiai“, – sakė Kėdainių PSPC direktorė.

Aptarnauja per 800 gyventojų

Pagal 2015 metų duomenis, Labūnavos punktas aptarnavo per 800 gyventojų. Pagal gyventojų skaičių – tai vienas didesnių punktų rajone.

1956 metais atidarytas medicinos punktas veikė be pertraukų visus šiuos metus. Čia gyventojų labui dirbo ne vienas puikus medicinos darbuotojas.

Prie naujųjų patalpų įrengimo ženkliai prisidėjo Labūnavos žemės ūkio bendrovė. Anksčiau šiose patalpose buvo įrengtas šiluminis punktas, tai buvo mokyklos pastato dalis. Vėliau pastatas buvo gerokai apleistas, nenaudojamas, su išlūžusiomis grindimis.

Iš viso rajone yra 9 ambulatorijos ir 22 medicinos punktai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.