Praėję metai beglobiais gyvūnais besirūpinančioms organizacijoms buvo labai sudėtingi, todėl darbus tęsiantiems gyvūnų globotojams reikia ir kraštiečių paramos.

Sunkūs metai

„Praėję metai mums buvo labai sunkūs. Karantinas sukaustė visą pasaulį, tad ir mes turėjome sustabdyti projektus, nebegalėjome priimti lankytojų. Viskas tarsi sustojo, globojome gyvūnus, priimdavome naujokus, tačiau gyvūnams rasti namus darėsi vis sunkiau. Paramos mažėjo, negalėjome priimti savanorių, tad visas darbas organizacijoje liko vienam žmogui“, – sakė Kėdainiuose veikiančios gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ gyvūnų globos koordinatorė Greta Linkė.

Aplankė seniūnijas

Tačiau vos tik atlaisvinus karantiną gyvūnų globotojai vėl kibo į darbus ir vykdė projektą, kuris skirtas kaime laikomoms katėms. Projekto metu buvo sterilizuojamos, ženklinamos, vakcinuojamos katės, visoms išduodami sveikatos pasai ir sulašinami lašai nuo išorės parazitų. „Projektas sulaukė be galo daug susidomėjimo, tad darbo turėjome tikrai daug, bet tuo labai džiaugiamės, nes tai rodo, kad tokie projektai yra reikalingi. Visos paslaugos gyvūno augintojui atsiėjo vos 5 eurus, o jomis pasinaudojo beveik 300 kačių augintojų. Lankėmės Šėtos ir Dotnuvos seniūnijose. Prieš tai dvejus metus vykdėme tokį pat projektą, skirtą šunų laikytojams, pirmuosius metus visos paslaugos buvo teikiamos visiškai nemokamai, antrus už simbolinę kainą – 5 eurus. Beveik 600 šunų laikytojų pasinaudojo paslaugomis. Lankėmės Krakių ir Josvainių seniūnijose“, – pasakojo G. Linkė.

Prevencinis darbas  

„Pifo“ gyvūnų globos koordinatorė pabrėžė – esame už prevenciją ir siekiame kiek įmanoma daugiau užkirsti kelią beglobių gyvūnų atsiradimui.

Per ketverius su puse veiklos metų Kėdainiuose „Pifas“ nuolat vykdė SSP programą, kurios metu nemokamai sterilizuojamos ir vakcinuojamos beglobės katės, lašinami lašai nuo išorės parazitų. Iš viso sterilizuotos 892 katės. Per projektus, skirtus senjorų katėms ir šunims, nemokamai suženklinti ir sterilizuoti 439 gyvūnai.

Liūdna, kai augintinis tampa nereikalingas

„Per beveik penkerius darbo metus globojome, gydėme 729 gyvūnus. Šis skaičius galėtų būti gerokai mažesnis, jei kiekvienas į gyvūno auginimą žiūrėtume atsakingiau. Laiku sterilizuotume, ženklintume augintinį ir įsigytume tik gerai apgalvoję galimybes pasirūpinti augintiniu mažiausiai 10 metų“, – pastebėjo pašnekovė.

Gyvūnai globojami namų sąlygomis, „Pifo“ klinikėlėje sukurta jauki aplinka katėms. „Nelaikome jų narvuose, išskyrus sergančias ir karantinuojamas. Daugiausia pas mus patekusių gyvūnų turi sveikatos bėdų, elgesio problemų ar yra vyresnio amžiaus. Šiems gyvūnams namus rasti sunkiau, bet mums pavykdavo rasti namus beveik visiems. Tie, kurie nerado namų, globojami toliau. Jiems suteikiama kokybiška globa, gydymas, specialus maistas pagal poreikius. Karantino metu sulaukėme daug prašymų paimti senus gyvūnus, daug kaimo gyventojų norėdavo atiduoti ligotus, prie būdų laikomus šunis. Liūdniausia būna tada, kai atidavęs sergantį, seną gyvūną, žmogus jau kitą dieną socialiniame tinkle kelia nuotraukas su mažu šuniuku ar kačiuku…“ – apgailestauja G. Linkė.

Atsikrato augintinio „išradingai“

Labai liūdina ir žiaurūs būdai, kurių vis dar sugalvoja žmonės, norėdami atsikratyti augintinio. Pavyzdžiui, kelininkai pranešė, kad miške guli negyva katė, šalia jos – trys kačiukai. „Du pavyko pagauti vos nuvykus, dėl trečio reikėjo pasistengti, gaudėme iki vidurnakčio, nepavyko, iš pat ankstaus ryto vėl vykome, gaudėme, kol pagavome. Du kačiukai buvo palikti autobusų stotelėje su maišu maisto, o lapkričio 1 dieną parsivežėme katę iš kapinių. Vienas šuo buvo paliktas likimo valiai pririštas prie būdos, kai jo šeimininkas išvyko“, – liūdnomis į globą patekusių gyvūnų istorijomis pasidalijo pašnekovė.

Kėdainiuose veikiančiai gyvūnų gerovės tarnybai „Pifas“ karantino metu tenka rūpintis ne tik beglobiais naminiais gyvūnais, bet prisiliesti ir prie laukinės gamtos gelbėjimo. „Karantino metu žmonės daugiau leido laiką gamtoje, tad nelaimėlių pamatydavo daugiau ir kreipdavosi pagalbos. Pastarieji metai – tai gandrų ir stirnų metai. 2020 metų vasarą teko globoti 7 gandrus, visi jie grįžo atgal į gamtą, globojome ir balandžius, kuosas, strazdus, lapę…“

– šypsosi G. Linkė. – Šioje srityje gerokai patobulėjome ir sulaukiame net kolegų iš kitų miestų klausimų, kaip, ką daryti ar gydyti.“

Kviečia paremti

„Mūsų darbo laikas nuo antradienio iki penktadienio, 10–18 val., šeštadienį 11–16 val., tačiau kartais tenka dirbti ir gerokai ilgiau. „Prie sergančių gyvūnų yra tekę ne kartą nakvoti klinikėlėje. Globotiniais tenka rūpintis kasdien, tad su gyvūnais mes dirbame be išeiginių ir 24 valandas per parą.

Toliau tęsime darbus, tačiau norime ir jus pakviesti prie jų prisidėti ir skirti mūsų organizacijai 1,2 proc. pajamų mokesčio mūsų veiklai paremti“, – kviečia gyvūnų globos koordinatorė G. Linkė.

Suveskite duomenis į formą:
5 Mokestinis laikotarpis – 2020
6S Mokesčio dalį skiriu paramos gavėjams – žymėti varnele
E1 įrašykite 2
E2 Gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 300560151
E3 Mokesčio dalies paskirtis – VšĮ „Gyvūnų gerovės tarnyba Pifas“
E4 Mokesčio dalies dydis (procentais) – 1,20
E5 Mokesčio dalį skiriu iki mokestinio laikotarpio – 2021 m. (tačiau galima ir ilgesniam laikotarpiui, pvz. 2022 ar 2024 m.).