Kviečiame moteris nedelsti ir pasitikrinti profilaktiškai.

Kviečiame moteris nedelsti ir pasitikrinti profilaktiškai.

„Deja, bet Lietuvos moterys per mažai dėmesio skiria savo sveikatai ir turi nepakankamai žinių apie gimdos kaklelio ir krūties vėžio grėsmę, todėl būtina priminti apie galimybes laiku apsaugoti savo gyvybę“, – sako Daiva Mickevičienė, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė.

Tad biuro visuomenės sveikatos specialistai visą mėnesį rajono moterims atliks matavimus su segmentiniu kūno masės kompozicijos analizatoriumi bendruomenėse, įstaigose, organizacijose.

Taip pat bus dalinami informaciniai lankstinukai ir bukletai apie prevencines programas ir jų svarbą bei apie sveiką gyvenimo būdą, padedantį moterims išlikti jaunoms ir sveikoms.

Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa

Susirgti gimdos kaklelio vėžiu gresia dažnai moteriai. Pastebima, jog šia liga serga vis daugiau jaunų moterų. Apie 30% naujų gimdos kaklelio vėžio atvejų diagnozuojama jaunesnėms nei 45 metų moterims. Programa skirta moterims nuo 25 iki 60 metų amžiaus.

Pagal ją kartą per trejus metus atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Pasak D. Mickevičienės, Kėdainių rajone 2013 m. buvo informuota 65,41 proc. moterų (procentas nuo planuojamų patikrinti). Mirusiųjų moterų nuo gimdos kaklelio vėžio 2013 m. buvo 10,8/100 000 moterų.

Krūties vėžio prevencinė programa

Krūties vėžys – dažniausiai diagnozuojama moterims onkologinė liga. Galimybė aptikti šią ligą yra įmanoma dalyvaujant krūties piktybinių navikų prevencinėje programoje. Programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų amžiaus.

Pagal programą kartą per dvejus metus atliekamas mamografinis tyrimas, leidžiantis tiksliai diagnozuoti vėžį ar ikivėžinius pakitimus. Gavus šeimos gydytojo siuntimą, atlikti mamografinį tyrimą galima iš anksto užsiregistruojant mamografijos įrenginį turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje, atliksiančioje tyrimą.

D. Mickevičienė teigė, kad rajone 2013 m. apie šią programą buvo informuota 20,6 proc. moterų (nuo planuojamų patikrinti). Mirusiųjų moterų nuo krūties piktybinių navikų 2013 m. buvo 28,8/100 000 moterų.

Taigi, visos moterys yra kviečiamos rūpintis savo sveikata, nedelsti ir dėl vėžio prevencinių programų kreiptis į savo šeimos gydytoją!

Panašios naujienos