1f6c6007d07d7c9d4bde7cb7e4e90655f4db3127_articleArtėjant didžiosioms metų šventėms Aplinkos ministerija primena apie organizuojamą akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ ir ragina nekirsti medelių savavališkai. Gruodžio 18 d. dieną nuo 13 valandos įvairiose Lietuvos vietose miškininkai išdalins daugiau nei 100 tūkstančių eglių šakų. Kėdainiuose visi laukiami prie SEB banko J.Basanavičiaus g. (priešais savivaldybės pastatą). 

„Parsinešti Kalėdas į namus kviečiame jau šeštąjį kartą. Tikimės, kad, kaip ir kasmet, dovanotos eglių šakos ne tik suteiks šventinio jaukumo daugybei namų, bet ir padės išsaugoti mūsų miškus. Juk didžiosios metų šventės – tai ypatinga nuotaika, nuoširdumas, artimųjų ir draugų būrys, ir jas pasitinkant visai nebūtina kirsti eglučių“, – sakė akcijos globėjas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Akcijos metu visų 42 miškų urėdijų darbuotojai kalėdines eglišakes, paruoštas kirtimų valksmuose, dalins pagrindinėse didžiųjų miestų ir miestelių aikštėse, kitose žmonių susibūrimo vietose.

Tiems, kas neįsivaizduoja Kalėdų be eglutės, aplinkosaugininkai primena, kad savavališkai jų kirsti negalima. Nukirtusiam eglutę pažeidėjui gali būti skirta nuo 50 iki 100 litų bauda. Jam taip pat tektų atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia nuo 200 iki 400 litų už neteisėtai nukirstus medžius, kurių tūris sudaro iki vieno kubinio metro medienos.

Aplinkosaugininkai ragina norinčius įsigyti eglutę tai daryti legaliose prekybos vietose, miškų urėdijų medelynuose ir girininkijose, nepamiršti paimti pirkimo kvito.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.