Kėdainių fotografų draugijos nariai pristatė savo penktąją „Fototerapiją“.

Kėdainių fotografų draugijos nariai pristatė savo penktąją „Fototerapiją“.

Penktadienį, Kėdainių daugiakultūriame centre atidaryta Kėdainių fotografų draugijos kasmetinė paroda „Fototerapija 2015“. Centro erdvėse – net 50 įspūdingų fotografijų, prikaustančių žvilgsnį. Kiekvieno autoriaus darbas, tai savitas istorijos metraštis, kuriame atsiveria gamtos spalvų ir žmogaus jausmų klodai.

Šiais metais iš 20 draugijos narių, parodoje dalyvauja ir savo darbus demonstruoja 12 jų: Arvydas Kantautas, Linas Barzda, Algis Bareika, Genė Sereikienė, Simona Belchev, Aistė Kanapeckaitė-Čerenkovienė, Daiva Amalevičienė, Žilvinas Menčikovas, Vilma Ambrasienė, Algis Kairys, Boris Belchev, Irina Jurkėnienė.

Senųjų narių darbuose dominuoja peizažai, portretai ir gyvūnai – autoriai perteikia savo mėgiamiausius žanrus.

„Šilti vaizdai, matomi ant sienos yra puiki terapinė priemonė nuo nykumos, esančios už lango. Nuotraukų pagalba galima pasinerti į savo vaikystę, į savo mintis, surasti kažką savo“, – komentavo fotografų draugijos pirmininkas A. Kantautas.

Šiais metais į 13 metų gyvuojančią draugiją įsiliejo nauja narė – I. Jurkėnienė. Parodoje galima išvysti jos dūmų šokį.

Pasak pirmininko, parodai kiekvienas autorius pateikė dešimt ir daugiau darbų. Susirinkę nariai bendru nutarimu sprendė, kurį darbą atrinkti jau penktąjį kartą vykstančiai „Fototerapijai“.

„Norime kiekvienais metais vis labiau tobulėti, kelti savo kartelę, tad parodai rinkome pačius geriausius darbus. Žiūrovui stengiamės parodyti tai, ką mokame geriausiai – tai fotografuoti“, – šypsojosi A. Kantautas.

Draugijos nariai šiais metais buvo aktyvūs – buvo dalyvauta ir kituose rajonuose rengiamose parodose bei konkursuose, darbai sulaukė daug gerų atsiliepimų ir įvertinimų.

Šiais metais dalyvauta Alytuje vykusioje Lietuvos fotografų akcijoje „Fotografuok 2015“. Kėdainių fotografų draugijos pirmininkas A. Kantautas buvo apdovanotas Alytaus mero Vytauto Grigaravičiaus padėka bei prizu – kelione į Briuselį.

Draugija surengė darbų parodėlę apie Kėdainius, fotografai rengė ir personalines parodas. Taip pat aktyviai bendradarbiaujama su kitų šalies miestų fotografais.

Paroda Daugiakultūriame centre veiks iki sausio 5 d.