Dvi parodų erdvės Kėdainiuose kviečia kėdainiečius pasigrožėti skirtingų kūrėjų – kėdainietės ir Amerikos lietuvio – darbais.

Šiandien, birželio 6 d. 17 val. esate laukiami kėdainietės Laimos Mačiūnienės vilnos ir keramikos darbų parodos „Kontrastai“ atidaryme.

Kaip teigia organizatoriai, šie darbai užtvindys parodų erdvę ryškiomis spalvomis, formomis ir vasariška nuotaika. Parodos atidarymas ir susitikimas su autore vyks M. Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a. 5, II a. parodų erdvėje).

Paroda veiks iki liepos 5 d.

Daugiakultūriame centre – garsaus karikatūristo darbai

Birželio 7 d., penktadienį, 15 val. Daugiakultūriame centre atidaroma Pasaulio Gineso rekordų knygos rekordininko, karikatūristo, dailininko Al Jaffee darbų paroda.

Al Jaffee gimė 1921 m. JAV, Džordžijos valstijos Savanos mieste. Jo tikrasis vardas – Abraham Jaffee. Jis su savo motina Mildred Gordon Jaffee ir trimis broliais sugrįžo iš JAV į Lietuvą – į motinos gimtuosius Zarasus ir ten gyveno nuo 1927 iki 1933 metų. Po to jis vėl grįžo gyventi į JAV.

Al, talentingo karikatūristo, populiarumas JAV nuolat augo. Menininkas piešė šaržus, kurie yra arba labai juokingi, arba išreiškia politinius komentarus. 1955 m. Al Jaffee pradėjo dirbti Niujorke leidžiamame politiniame ir satyriniame žurnale ,,MAD”.

Parodoje pristatomi Al Jaffee darbai iš Mary-Lou Weisman knygos ,,Pašėlęs Al Jaffee gyvenimas“. Knygos iliustracijose autorius šmaikščiai pavaizdavo tarpukario laikų Lietuvos vaikų žaidimus, skirtumus tarp jų – gimusių ir gyvenusiųjų JAV bei Lietuvos žydų gyvenimo ir buities.

Užrašus po reprodukcijomis lietuvių ir anglų kalbomis sukūrė Aldona ir Philip Shapiro.

Paroda veiks iki liepos 3 d.

Parengta pagal organizatorių inf.

Panašios naujienos