Šiais laikais, kai parduotuvių lentynos lūžta nuo žaislų, kūrybiški Kėdainių dailės mokyklos mokytojai ėmė ir pasiūlė vaikams pasigaminti žaislų bei žaidimų… patiems, savo rankomis. Pasirodo, 8–12 metų vaikams tokia iniciatyva be galo patiko.

„Man labiausiai patiko gaminti lėles, ir lėlių teatras labai patiko, mandalas darėme, kad gerai miegotume ir sapnus gerus sapnuotume. Čia daug buvo visko, labai faina, tai dabar aš dailės mokyklą lankysiu. Labai daug draugų susiradau!” – vienu atsikvėpimu žurnalistams savo įspūdžius iš Dailės mokyklos organizuotos stovyklos išbėrė Rusnė.

Visas būrelis vaikų jai pritarė – vienas po kito jie vardino neįprastas kūrybines užduotis, kurias atlikdavo kiekvieną stovyklos dieną. Kūrė indėniškas mandalas, skudurines lėlytes, vaidino spektaklius, lipdė iš vaško ir kavos tirščių, piešė ant akmenėlių, gamino atspaudus, iš antrinių žaliavų – robotus, vėjo automobiliukus, žaidė įvairiausius žaidimus…

 „Kiekviena diena turėjo po keletą kūrybinių užduočių, kurių tikslas – pasigaminti žaislą arba žaidimą, – pasakojo Jovita Buinevičienė, Dailės mokyklos direktorės pavaduotoja, šio projekto autorė. – Buvome išvykę į Jonavos rajoną, į Basakojų taką, ėjome į senamiesčio kavinę ir klausėme edukacinio užsiėmimo „Kakavos pupelės kelias“, paskui iš kavos tirščių vaikai gamino žaidimus, formavo kavos molį ir iš jo pasigamino figūrėles. Iš dėžučių darė robotus, per tekstilės dieną kūrė indėniškas mandalas, lipdė iš vaško… Daugybę kūrybinių užduočių įgyvendinome per šį trumpą laiką. Vaikai kūrybingai ir turiningai praleido šitą savaitę.“

Praėjusį penktadienį prie Dailės mokyklos pristatyti stovyklos metu sukurti žaislai, pademonstruotas linksmas robotų „madų šou“, nuotaikingai suvaidintas lėlių teatro spektaklis „Raudonkepuraitė“, mažiesiems broliukams ir sesutėms sukėlęs tikrą juoko audrą.

Su vaikais dirbę kūrybiški mokytojai atskleidė ir vaikų kūrybiškumą, tad tėveliai sakė laukiantys tokios vaikų vasaros užimtumo bei laisvalaikio stovyklos ir kitąmet. Projektą finansavo rajono savivaldybė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.