Praėjusias dvi savaites jaunieji kėdainiečiai turėjo progą dalyvauti Dailės mokyklos vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programoje „Vasaros kūrybinės dirbtuvės“. Draugyste su menais susiviliojo arti pusšimčio vaikų nuo septynerių iki dvylikos metų.

Mažieji stovyklautojai noriai rinkosi ne tik į užsiėmimus, bet ir į stovyklos metu sukurtų darbų pristatymą.

Mažieji stovyklautojai noriai rinkosi ne tik į užsiėmimus, bet ir į stovyklos metu sukurtų darbų pristatymą.

„Šioje mūsų įstaigos tradicinėje stovykloje vasarojo ne tik menais jau susidomėję vaikučiai, bet ir jaunieji vaikų globos namų „Saulutė“ auklėtiniai bei vaikai, kurie nori pažinti dailę. Kelerius metus vis organizuodavome stovyklas vyresniems savo mokyklos mokiniams, tačiau jie mažiau smalsūs negu mažesni vaikai. Tad šįkart surengę stovyklą, kurios metu sumąstėme supažindinti stovyklautojus su etnografiniais regiono savitumais, mat 2015-ieji yra paskelbti etnografinių regionų metais, pakvietėme mažuosius menininkus pasigilinti į dailės paslaptis“, – sakė Dailės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Jovita Buinevičienė.

Stovyklautojų užsiėmimai vyko Dailės mokykloje ir Arnetų namuose. Su vaikais dirbo visas Dailės mokyklos pedagogų kolektyvas, o Kėdainių krašto muziejaus etnografė Regina Lukminienė vaikus supažindino su tradiciniais amatais, mokė žaisti senovinių žaidimų.

Dinara stovykloje sukūrė dailią vazelę.

Dinara stovykloje sukūrė dailią vazelę.

„Ši stovykla ne vienam jos dalyviui praplėtė akiratį. Vaikai ne tik piešė, bet ir kūrė papuošalus, tradiciniais senolių raštais margino kėdes, mokėsi apvelti muiliukus, audė gobelenus, kūrė odos maišelius, darė verpsčių atspaudus ir juos dekoravo“, – turtingos programos užduotis vardijo J. Buinevičienė.

Patys vaikai, susirinkę į stovyklos uždarymą ir kūrybinių dirbtuvių darbų pristatymą, džiaugėsi galimybe pažinti tradicinius amatus ir patiems juos išbandyti. „Man labai labai patiko šioje stovykloje“, – mamai rodydama savo sukurtą vazelę sakė stovyklautoja Dinara.

Šios stovyklos įgyvendinimui Dailės mokykla iš rajono savivaldybės užimtumo programų gavo 700 eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.