Vasarą du kartus per mėnesį Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Kauno skyriumi, atlieka Kėdainių rajono maudyklų vandens tyrimus. Šių metų rugpjūčio 16 d. buvo atlikti 19 Kėdainių rajono maudyklų vandens tyrimai.

Pėdžių karjero, Aristavos tvenkinio, Juodkiškio tvenkinio vandens mėginiuose enterokokų skaičius viršijo higienos normos reikalavimus. Šiose maudyklose nerekomenduojama maudytis. 

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Ašarėnos tvenkinio, Babėnų karjero, Nevėžio upės ties Skongalio g., Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Keleriškių tvenkinio,  Bartkūniškio tvenkinio, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Angirių tvenkinio, Akademijos tvenkinio, Gudžiūnų tvenkinio, Miegėnų tvenkinio, Nevėžio upės (Surviliškio sen.), Dvariškių karjero, Barupės tvenkinio, Krakių tvenkinio ir Šušvės upės (Josvainių sen.) maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 “Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė” reikalavimus. 

Dešimtyje maudyklų atlikti ir paplūdimio smėlio tyrimai. Nustatyta, kad Miegėnų tvenkinio smėlis yra užterštas neidentifikuotais helmintų kiaušinėliais. Šiame paplūdimyje gulėti ant smėlio ar su juo žaisti yra nerekomenduojama, taip pat patariama ypatingai laikytis asmens higienos ir saugos reikalavimų.

Ašarėnos tvenkinio, Pėdžių karjero, Babėnų karjero, Keleriškių tvenkinio, Bartkūniškio tvenkinio, Angirių tvenkinio, Akademijos tvenkinio, Dvariškių karjero ir Labūnavos tvenkinio  smėlis yra neužterštas ir atitinka higienos normos reikalavimus.

Pagal Kėdainių rajono savivaldybės VSB inf.