Esate vairuojantis žmogus? Tokiu atveju turite nepamiršti, kad bėgant metams baigias iri vairuotojo sveikatos pažyma, tad ji turi būti vėl “praeinama”, kad būtų galima legaliai vairuoti transporto priemonę.

Labai gaila, kad bėgant laikui tai daugelis pamiršta. Dar liūdniau, kad dažniausiai atsiminus tenka stoti į ilgas eiles ir pažymėjimai baigiasi kur kas greičiau nei ateina laikas patikrai.

Esminiai patikros aspektai

Pasitikrinti sveikatą reikia remiantis įstatymais. Norint detaliau su juo susipažinti, galite skaityti Vairuotojų sveikatos tikrinimų ir tvarkos aprašą patvirtintą Sveikatos apsaugos ministro 2008 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. V-973. Šiuo metu pažymos yra išduodamos elektroniniu būdu, tad nereikia jų papildomai vežti į Regitrą.

Medicininė pažyma, kurioje registruojama galutinė išvada, yra F Nr. 083-1/a. Joje nurodoma – kokia yra asmens sveikata ir kokie ribojimai jam galioja, pavyzdžiui, galbūt teks dėvėti akinius vairavimo metu. Taip pat pažymoje bus knygelės galiojimo terminas, tad, vėlgi, reikia žiūrėti – iki kada bus galima ramiai vairuoti nesukant galvos dėl patikros.

Patikros metu yra atliekami tie patys “ritualai” visiems pacientams: akių patikra, kraujo spaudimo ir t.t.

Vis daugiau dėmesio sulaukia privačios klinikos

Kadangi eilės poliklinikose yra labai ilgos, normalu, kad šiuo metu dažniausiai dėl apžiūros yra vis dažniau kreipiamasi į privačias klinikas, kurios dažniausiai už simbolinį mokestį atlieka patikras.

Privalumas, kad ne tik netenka laukti ilgose eilėse, tačiau šios patikros yra realios. Taigi, bus galima daugiau sužinoti apie savo sveikatą ir tuo pačiu jaustis ramiu, kad būsite atsakingas kelių eismo dalyvis.

Viskas, dėl visų mūsų saugumo

Svarbiausia yra atminti, kad tokios patikros yra dėl jūsų pačių saugumo, tad jokiu būdu negalima bandyti ieškoti metodų, kurie leistų patikras praeiti kuo greičiau ir tuo pačiu negauti jokių ribojimų. Pavyzdžiui, tokiu atveju, kai rega yra prasta, tad bandoma akių testą praeiti su lęšiais. Nerizikuokite nei savo, nei kitų žmonių sveikata arba gyvybe kelyje.

Užs. Nr. 297.