Trečiadienis, 23 spalio, 2024
13.3 C
Kėdainiai
PradžiaKraštiečiams aktualuKur dėti senas padangas?

Kur dėti senas padangas?

-

Prasideda padangų keitimo sezonas, todėl Aplinkos apsaugos departamento specia­listai primena, kad gyventojai jas gali priduoti nemokamai, ir įspėja, kad išmetus padangas bet kur, gresia baudos.

„Ar žinote, kad automobilių padangos dūla daugiau nei 120 metų, o ar įsivaizduojate, kad jos irdamos skleidžia ir nuodingas chemines medžiagas? Kad ir kaip liūdna, vis dar pasitaiko asmenų, kurie kaupia padangas garažuose ar sandėliukuose, o vėliau šiomis atliekomis nusprendžia atsikratyti paprasčiausiu keliu – išmeta pakelėse ar miškuose, palieka prie komunalinių atliekų konteinerių“, – teigė Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vyr. specialistas Konstantinas Šumskas.

Gyventojai turėtų žinoti, kad prekybininkai yra įpareigoti priimti iš pirkėjo tiek ir tokio tipo padangų atliekų, kiek šis pirko naujų.

Dažniausiai padangas vairuotojai keičia autoservisuose, todėl ten jie gali nemokamai palikti tiek padangų, kiek keičia naujomis. Svarbu ir tai, kad, suremontavę automobilį, autoservisų darbuotojai privalo surinkti likusias atliekas – transporto priemonės savininkui galima atiduoti tik tinkamas naudoti detales.

Aplinkosaugininko teigimu, panaudotos lengvojo transporto padangos (4 vnt. per metus), alyva, filtrai, aušinimo skysčiai, akumuliatoriai ir kitos atliekos iš gyventojų nemokamai surenkamos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. Jų adresą, darbo laiką ir kitą informaciją galima rasti svetainėje www.atliekos.lt.

Už gamtos teršimą – baudos

„Visiems automobilių vairuotojams primename, kad jei senas padangas keisite naujomis ir nuspręsite jomis atsikratyti bet kur, tai jums gali užtraukti administracinę atsakomybę. Priklausomai nuo to, kokios atliekos ir kiek jų išmesta, bauda gali siekti ir kelis tūkstančius eurų. Taip pat bauda skiriama ir tais atvejais, kai padangos yra deginamos“, – įspėja K. Šumskas.

Teršėjų dar apstu

Praėjusiais metais vien Valstybinių miškų urėdijos darbuotojai miškingose šalies vietovėse surinko daugiau kaip 268 tonas gyventojų išmestų padangų, o kiek dar jų randa ir sutvarko kitos institucijos ar gamtai neabejingi asmenys, arba kiek pavojingų atliekų vis dar dūla įvairiausiuose užkampiuose?

Aplinkos apsaugos departamentas ragina apie pastebėtus aplinką teršiančius asmenis informuoti tiesiogiai Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu 8 5 273 2995 arba pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Parengta pagal AAD ir AGIA inf.

reklama

Taip pat skaitykite