Ne vienerius metus tuščias stovintis Kunionių mokyklos pastatas gali būti prikeltas naujam gyvenimui. Statinį iš Kėdainių rajono savivaldybės savo žinion nori perimti Švietimo ir mokslo ministerija. 

Kunionių mokykloje gali būti įkurtas vaikų socializacijos centras.

Kunionių mokykloje gali būti įkurtas vaikų socializacijos centras.

Buvusioje mokykloje ministerija norėtų įrengti vaikų socializacijos centrą. Kol kas tikslaus sprendimo dar nėra, tik ruošiamas projektas, tačiau pirmieji žingsniai dėl tokio centro atsiradimo žengti. Ministerijos atstovai apžiūrėjo mokyklos pastatą, nutarė, kad jis tiktų planuojamai veiklai. Taip pat buvo apklausti kaimo gyventojai, ar neprieštarautų, kad Kunioniuose atsirastų vaikų socializacijos centras. Iš apklausoje dalyvavusių 175 gyventojų centro atsiradimui pritarė 173, du pasisakė prieš.
„Kol kas labai sunku ką nors konkretaus pasakyti dėl tokio projekto įgyvendinimo. Savivaldybė gavo užklausą, ar turėtų pastatą, tinkamą vaikų socializacijos centrui įrengti. Pasiūlėme Kunionių mokyklos pastatą. Ministerijos atstovai jį apžiūrėjo, nutarė, kad statinys tinkamas prikelti antram gyvenimui. Kovo pradžioje savivaldybės administracija iš ministerijos gavo prašymą perduoti jai pastatą. Matyt, bus rengiamas projektas ir planuojami jo įgyvendinimo darbai. Centrą žadama atidaryti po dvejų metų“, – sakė Kėdainių rajono Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.
Ministerijos atstovų teigimu, naujasis socializacijos centras būtų pagrindinės mokyklos vaikų socializacijos įstaiga, skirta vaikams nuo 14 iki 17 metų, kuriems įstatymo nustatyta tvarka paskirta vidutinės priežiūros priemonė. Centro veiklos tikslas – didinti vaikų psichologinį atsparumą ydingam socialinės aplinkos poveikiui ir padėti susigrąžinti mokymosi motyvaciją, užtikrinti jiems bendrąjį ir profesinį išsilavinimą bei kitas paslaugas. Vaikai centre galėtų gyventi iki vienerių metų.
Naujajame socializacijos centre gyventų iki dvidešimties vaikų. Su jais dirbtų kvalifikuotų specialistų komanda – socialiniai pedagogai, psichologai, specialieji pedagogai, švietimo pagalbos specialistai, mokytojai, medikai. Planuojama įsteigti iki 50 darbo vietų.

Panašios naujienos

6 Responses

 1. Žaneta

  Labai keista, kad tai pranešama kaip gera žinia, kai vaikų „socializacijos“ centrai, o iš tikrųjų vaikų getai yra absoliučiai neigiama sistema, kviečiu paskaityti Valstybinio audito ataskaitą „Ar vaikų socializacijos centrų veikla rezultatyvi?“ jos išvados labai išsamios ir stebėtina, bet visiškai negatyvios. Džiūgauti naujomis darbo vietomis įsteigiant iš principo ydingą įstaigą rajone yra neteisinga. Iš tiesų labai idomu kaip buvo atliekama kaimo gyventojų apklausa, ar jie tikrai suprato kas čia bus? Po didelių ir skaudžių tokių centrų neveiksnumo pavyzdžių Kaune (berods prieš metus pro langą iššoko vaikias) ir Vilniuje (kai mergaitės pardavinėjo kitas mergaites sekso paslaugom) soc min nusprendė iškelti tokius centrus iš didelių miestų, neva tai pagerins situaciją, arba – iškilusios problemos bus mažiau matomos…
  Ir čia ne tas pats kai kaime žmonės nepritaria narkomanų, alkoholikų rebilitacijos centrams- skirtumas tas, kad iš ten, dažniausiai, žmonės išeina pasitaisę, čia deja išeina išmokę naujų, neigiamų, įgūdžių, kadangi kartu, visą parą galimai gyvena vaikas, kuris tiesiog blogai elgėsi vaikų namuose ir vaikas, kuris iš tiesų padarė žiaurų nusikaltimą – „socializavęsi“, taip sakant. Žmogaus teisių stebėjimo instituto programų direktorė Dovilė Šakalienė socializacijos centrus palygina su šiukšliadėžėmis. Žmogaus teisių gynėjos nuomone, tokią įstaigą reikėtų uždaryti, nes čia pažeidžiamos žmogaus teisės. „Tai vieta, kuri ypač ryškiai parodo mūsų valstybės funkcionavime tam tikras dideles spragas. Tie, kuriais mes deklaruojame, kad rūpinamės labiausiai, pas mus kenčia daugiausiai. Tai galioja ir kitoms socialiai pažeidžiamoms grupėms, tiktai vaikai yra bejėgiai apsiginti“.

  Atsakyti
  • Inesa

   Pritariu tau Zaneta. Mano teveliai ten gyvena ir ju niekas neklause ju nuomones.

   Atsakyti
 2. anonymous

  su tokiom apklausom lai susidegina jie. buvo sakoma “ pasirasykit kad nenugriautu mokyklos“ ir nei zodeliu neuzsiminta apie jokius soc. centrus. ir dar klausimas ar bent puse kaimo gyventoju buvo apklausta… as visom keturiom PRIES! bet mano nuomones niekas neklause, kaip ir daugelio mano pazystamu

  Atsakyti
 3. Alma

  Pasišiaušti prieš naujoves visi labai mokam, visko labai bijom. Būtų labai gražu ir naudinga, jeigu sugebėtume pasiūlyti priemonių, kaip spręsti šią skaudžią vaikų auklėjimo problemą.

  Atsakyti
 4. Socializacijos centro darbuotojas

  Vaikų socializacijos centrai Lietuvoje pavaldūs Švietimo ir mokslo ministerijai. Europoje prasižengusių vaikų ugdymas siejamas su profesiniu mokymo (Produktyvusis mokymas) ir neformaliuoju ugdymu. ŠMM tokių vaikų ugdymui neskiria anie euro jau 5-i metai. Planuojama nusikaltusius vaikus tiesiog suvežti į vieną vietą ir laikyti metus laiko, nes tiek leidžia įstatymas. Vidurinės mokyklos, kuri yra ugdymo pagrindas visoje Europoje, realiai nebus, nes … nebus ką auklėti. Prasižengusiems vaikams prižiūrėti (nuo pabėgimo ir savižalos) reikalingi tam tikri apribojimai – tvoros ir grotos.
  Kaip manote, gerbiami kunioniškiai, ką veiks neprivalgę ir neprižiūrėti vaikai Jūsų kaime??? Jūsų braškės, vištos, bobučių piniginės ir kitos „gėlytės“ turėtų labai praversti laisvalaikio paįvairinimui 🙂

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.