Šį šeštadienį Raseiniuose prasidės garbingas ir iškilmingas Kukučio (O gal Kukučio dvasios?) ėjimas į Vilniaus knygų mugę pėsčiomis. Prisijungti prie žygio bus kviečiami ir kraštiečiai – žygeiviai kartu su Kukučiu sustos Josvainiuose bei Kėdainiuose.
Stabtels ir Kėdainiuose
Vasario 23 d. (sekmadienį) žygeiviai iš Ariogalos keliaus į Kėdainius, apie 15:30 val. užsukdami ir trumpam stabtelėdami Josvainiuose (prie bibliotekos).
Nuo čia žygeiviai patrauks į Kėdainių M. Daukšos viešąją biblioteką, kurioje 19 val. ir žygeivių, ir visų kėdainiškių lauks Raseinių kultūros centro mėgėjų teatro „Braižas“ aktoriai. Jie
kėdainiškiams dovanos spektaklį „Kokia laimė gyvent ir būt gyvam savaime“ pagal M. Martinaičio poemą „Kukučio baladės“. Spektaklis nemokamas.
Trečiąją žygio dieną žygeiviai pradės nuo Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštės 8:30 val.
Visi norintys prisijungti prie žygeivių, gali tai drąsiai padaryti. Kas nepasitiki savo kojomis, gali bent ateiti, sutikti, palydėti.
Tapo neatsiejama kultūros dalimi

Šių metų dvidešimt penktoji knygų mugė, vyksianti vasario 27 – kovo 2 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, skaitytojus pasitiks su šūkiu „Kukutis eina į mugę“.
1936 m. Raseinių rajone, netoli Kalnujų miestelio, deja, jau išnykusiame Paserbenčio kaime, gimė poetas Marcelijus Martinaitis. 1977 m. Marcelijus sukūrė ir paleido į gyvenimą KUKUTĮ. Per beveik penkiasdešimt gyvavimo metų šis personažas tapo neatsiejama lietuvių kultūros dalimi ir įsitaisė daugelio skaitytojų širdyse. O šiemet Kukutis simboliškai ištrūks iš savo kūrėjo gimtinės Paserbentyje ir pėsčiomis atkeliaus į Vilniaus knygų mugę.
Eis iš gimtinės į mugę
„Marcelijus kilęs iš Paserbenčio, prie pat Kalnujų. Jis čia pragyveno karą, matė pokario vargus, Raseinių rajone pradėjo savo literatūrinę karjerą. Jei jau knygų mugė yra Kukučio ėjimo finišas, tai turi būti ir pradžia, o kodėl gi pradžia negali sutapti su Marcelijaus gyvenimo pradžia Paserbenčiu ir Kalnujais? Galų gale, kur yra Kukučio gimtinė? Kas paneigs, jog tai Paserbentys?“ – apie „Kukučio baladžių“ autorių M. Martinaitį ir kūrinio herojų sako akcijos sumanytojas, raseiniškis gidas ir istorijos mokytojas Arnas Zmitra.
Jis sužinojęs apie 2025 m. knygų mugės šūkį sumojo, jog jei jau Kukutis eina į mugę, tai turi ateiti į knygų mugę iš ten, kur glūdi jo šaknys.
Žygeivius lydės gidas
VšĮ „Atrask Raseinius“ kartu su Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąja biblioteka kviečia žmones, organizacijas ir įmones leistis į kelionę pėsčiomis iš M. Martinaičio gimtųjų Kalnujų iki pat Vilniaus, kur vasario 27 d. įvyks iškilmingas Vilniaus knygų mugės atidarymas. Žygis truks net 6 dienas, bus įveikta daugiau nei 200 kilometrų.
Maršrutą kruopščiai suplanavo ir visą kelionę lydės Matas Toliušis, dar žinomas kaip „Barzdotas gidas“.
Žygeiviai keliaus pro Girkalnį, Ariogalą, Josvainius, Kėdainius, Žeimius, Upninkus, Čiobiškį, Kernavę, kol pirmosios Knygų mugės dienos rytą pasieks Vilnių ir atkeliaus į jos atidarymą.
Žygio metu organizuojami ir kultūriniai renginiai, leisiantys geriau pažinti M. Martinaičio kūrybą bei jo žinomiausią personažą Kukutį.

Vyks ir kultūriniai renginiai
Vasario 25 d. Kernavėje bus galima išgirsti A. Zmitros pranešimą „Raseiniai – Kukučių sostinė“ ir paklausyti raseiniškių bardų D. Leveckio ir R. Germanavičiaus koncerto.
Plačiau apie žygio maršrutą ir kultūrinius renginius galima sužinoti VšĮ „Atrask Raseinius“ ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos socialiniuose tinkluose ar internetinėse svetainėse.
Organizatoriai kviečia visus žygiavimo entuziastus ir literatūros mylėtojus prisijungti prie unikalaus renginio, kartu nešti Kukučio vėliavą į Vilniaus knygų mugę. Žygio pradžia prie senosios Kalnujų bažnyčios griuvėsių (Raseinių raj.) vasario 22 d. 10 val.
Žygio dalyvius pasitikti, palydėti ar prisijungti prie jų galite pakeliui į Vilnių nurodytose atkarpose, o Kukučio vėliavą pamatyti jau pačioje Knygų mugėje – vasario 27 d.
Registracijos forma:
https://docs.google.com/forms/de/1FAIpQLSczpgmKHyUZYWV9scRsERagiQgake8tp_ixBGT64t4FyymeOw/viewform
VšĮ „Atrask Raseinius“ ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacija