Išaiškintas narkotinių medžiagų patekimas į šalies įkalinimo įstaigas.

Lietuvos kalėjimų tarnybos kriminalistų atlikto ilgalaikio tyrimo metu nustatyti bei sulaikyti organizavę bei vykdę narkotinių medžiagų patekimą į Lietuvos įkalinimo įstaigas asmenys.

Ilgą laiką kruopščiai rinkę, tikrinę ir analizavę įvairius duomenis, pareigūnai nustatė, kad Kėdainių miesto gyventojas galimai pats bei per kitus asmenis, veikdamas kartu su Lietuvos įkalinimo įstaigose bausmę atliekančiais nuteistaisiais, vykdė šią nusikalstamą veiklą, taip pat nustatė galimas narkotinių medžiagų slėpimo vietas bei narkotinių medžiagų kelią į įkalinimo įstaigas.

Įtariama, kad narkotikų patekimą į Alytaus bei Marijampolės kalėjimus organizavo Alytaus kalėjime laisvės atėmimo bausmę atliekantys nuteistieji kartu su bendrininkais laisvėje.

Tyrimo metu Kėdainių mieste pas įtariamus asmenis surasti labai dideli kiekiai narkotinių medžiagų, taip pat šaunamieji ginklai, šaudmenys. Šiuo metu įtarimai pareikšti 4 asmenims, tačiau, pasak pareigūnų, tyrimo metu įtariamųjų ratas gali plėstis.

Ikiteisminį tyrimą kuruoja ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal LR BK 260 str. 3 d. ir 253 str. 1 d.

Kalėjimų departamento ir ELTA inf.

Kalėjimų departamento nuotr.