Šimtmetį švenčiančią atkurtą Lietuvos valstybę griausmingai pasveikino ir krepšininkai. Praėjusį šeštadienį Kėdainių arenoje vyko šiai progai skirtas šventinis 3×3 krepšinio turnyras, tritaškių metimo konkursas ir itin rezultatyvios, net šimtą minučių trukusios geriausių rajono krepšininkų varžybos, kurias vainikavo „Nevėžio” krepšininkų pasirodymas.

Šimtmečio rungtynėse reprezentacinei Kėdainių „Nevėžio“ ekipai nenusileido ir geriausiųjų Kėdainių krašto krepšininkų rinktinė, kurią sudarė įvairaus amžiaus kraštiečiai.

Kėdainių arenoje tądien buvo susibūrusios visos krepšinio kartos – nuo vaikų ir jaunimo krepšinio komandų iki buvusio krepšininko, trenerio, krepšinio klubo Kėdainių „Nevėžis“ įkūrėjo Stasio Mickevičiaus ir netgi simboliškai šventėje „dalyvavusių“ 1937 m. Europos vyrų krepšinio čempionato nugalėtojų, Lietuvos rinktinės. Jos nuotraukos puikavosi mūsų miesto arenos vestibiulyje.

Parodoje – įspūdingos akimirkos

„Mano nuomone, svarbiausias įvykis, kuris įvyko atkūrus Lietuvos valstybę ir išgarsino Lietuvos vardą Europoje ir pasaulyje, tai 1937 metų Europos vyrų krepšinio čempionatas Rygoje, kurį laimėjo lietuviai. Ta tema esu parengęs fotografijų parodą, sukūręs filmą ir parašęs knygą „Pirmieji čempio­nai“. O šiandien visa tai pristatau kėdainiečiams“, – sakė iš tolimojo Joniškio atvykęs Leonas Karaliūnas, pirmojo ir vienintelio Lietuvoje krepšinio muziejaus įkūrėjas, buvęs krepšininkas.

Tad arenoje kėdainiečiai iki balandžio 7 d. turi progą apžiūrėti fotografijų parodą, kurioje atsispindi ne tik čempionato akimirkos, bet ir nugalėtojų sutiktuvės mūsų šalies geležinkelio stotyse. Minią žmonių, suplūdusių pasveikinti krepšinio čempionų į Kėdainių geležinkelio stoties peroną, galima išvysti ir Kėdainių arenoje eksponuojamoje parodoje.

O sumaniusiems apsilankyti Joniškyje, entuziasto įkurtame krepšinio muziejuje, tarp visų eksponatų bus įdomu pamatyti ir garsiausio Lietuvos vyrų krepšinio aistruolio Tomo Balaišio-Sėklos muziejui padovanotą 16 metrų ilgio ir 9 metrų pločio trispalvę, apkeliavusią 7 krepšinio čempionatus.

Pusantro šimto dalyvių

O tuo metu, kol kėdainiečiai domėjosi krepšinio istorija, krepšinis toliau karaliavo aikštėje – kelias valandas čia varžėsi į šešias amžiaus grupes suskirstytos vaikinų ir vyrų komandos bei merginų komandos.

Naudingiausiam „Vyčio“ komandos žaidėjui Armandui Plintauskui prizą įteikė „Nevėžio“ vyriausiasis treneris Ramūnas Cvirka.

„Prieš savaitę Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį paminėjome labai gražiais kultūriniais renginiais, vienas iš jų vyko šioje arenoje. Sportininkai taip pat neatsilieka, tad po savaitės vykstantis mūsų renginys taip pat skiriamas šiai progai, – sakė Kėdainių sporto centro direktorius Arnas Argustas. – Šį turnyrą organizavome kartu su rajono savivaldybės administracijos Turizmo ir sporto skyriumi. Malonu, kad 3×3 turnyre krepšininkai dalyvauja aktyviai – žaidžia apie 140 krepšininkų, 34 komandos. Džiaugiamės, kad dalyvauja ne tik kėdainiečiai, bet prisijungė ir krepšininkai iš Kauno, Vilkijos, Marijampolės, net iš Naujosios Akmenės.“

Po atkaklių kovų paaiškėjo turnyro nugalėtojai atitinkamose amžiaus grupėse: A pogrupis – „Pikenrolistai“ (2006 m. ir jaunesni), B pogrupis – „Oke“ (2005–2004 m.), C pogrupis – Kėdainių rinktinė (2002–2003 m.), D pogrupis – „Koma“ (2000–2001 m.), E pogrupis – „Naniet eina“ (1999–1981 m.), F pogrupis – „Timoverslas “ (1980 m. ir vyresni), „Viskas bus gerai“ (merginų grupė).

Šarūnas Reinartas įvertintas ne tik kaip naudingiausias „Laisvės“ komandos žaidėjas – jis tapo ir tritaškių metimo konkurso nugalėtoju.

Tritaškių konkurso nugalėtojas – karys

Tritaškių metimo varžybose triumfavo „Pašušvio“ komandos atstovas Šarūnas Reinartas. „Labai simboliška ir smagu dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtame renginyje dar ir todėl, kad pats esu kareivis, Lietuvos kariuomenėje tarnauju ketvirtus metus. Džiugu, kad komanda pasitikėjo manimi, atsimindama, kad neblogai mesdavau tritaškius. Pasirodo, to dar neužmiršau ir pasisekė laimėti“, – įspūdžiais po laimėtų tritaškių metimo varžybų dalinosi nugalėtojas. Šarūnas taip pat pabrėžė, kad didžiuojasi savo komandos draugais – pasirodo, į „Pašušvio“ komandą susibūrę vaikinai, nekeisdami komandos sudėties, žaidžia jau antrus metus.

Šimtmečio varžybos

Pasibaigus 3×3 turnyrui, krepšinio šventė tęsėsi – geriausi rajono krepšininkai, pasiskirstę į dvi komandas, pavadintas simboliškais „Vyčio“ ir „Laisvės“ vardais, susigrūmė šimtmečio rungtynėse. Jos truko net šimtą minučių – keturis kėlinius po 25 minutes. Ir štai, po trečiojo kėlinio, žiūrovų laukė ypatingas reginys. Gerokai nuvargusi, tačiau entuziazmo nepraradusi jungtinė „Vyčio“ ir „Laisvės“ rinktinė susigrūmė su reprezentacinės Kėdainių krepšinio komandos „Nevėžis“ žaidėjais. Gražus reginys, kurio metu netrūko ir įspūdingų dėjimų iš viršaus, ir taiklių tritaškių, ir šmaikščių epizodų, baigėsi rekordiniu rezultatu. Abi komandos, pelniusios po 209 taškus, šventė lygiąsias.

Visi dalyviai apdovanoti medaliais, išrinkti naudingiausi žaidėjai. Jais tapo Armandas Plintauskas („Vytis“) ir Š. Reinartas („Laisvė“). „Buvo smagu ir džiugu pakovoti prieš „Nevėžį“, visai negalvojau apie nuovargį“, – prisipažino Kėdainių sporto centro auklėtinis A. Plintauskas. Tą patį tvirtino ir šešiolikmetis Dominykas Saudargas, šimtmečio varžybose spėjęs pergudrauti „Nevėžio“ aukštaūgius ir įmesti du tritaškius, taip pat per plauką likęs nuo tritaškių metimo varžybų nugalėtojo vardo: „Jaučiu nuovargį, bet labai smagu“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.