Kėdainių krematoriume atidaryta nauja meno darbų paroda – „Prisiminimai“. Plataus kūrybinio spektro menininkas Vygantas Vėjas pristatė specialiai šiai netradicinei erdvei sukurtas aštuonias abstrakcijas. 

Krematoriumą valdančios bendrovės „K2 LT“ direktoriaus Vytenio Labanausko teigimu, Vyganto Vėjo abstrakcijos – jau dvyliktoji paroda krematoriume.

Krematoriumą valdančios bendrovės „K2 LT“ direktoriaus Vytenio Labanausko teigimu, Vyganto Vėjo abstrakcijos – jau dvyliktoji paroda krematoriume.

Pasak menininko, šie darbai – tai apmąstymas konkrečių ir emocinių prisiminimų, juos išreiškiant abstrakčia tapybos kalba.
„Žmogaus prisiminimai dažnai persipina su sapnais, vizijomis, neturi nei pradžios, nei pabaigos, iškylantys iš nekonkrečių vaizdinių ir jausmų jūros, surealėjantys ir vėl išnykstantys, keičiami naujų vizijų – visas tas prisiminimų daugialypiškumas, nestabilumas bei nuolatinis pulsavimas ir pateikiamas šioje parodoje. Krematoriumo erdvės leidžia išryškinti prisiminimus, kaip atminties netvarumo atspindį: jie kinta ir blykšta, kol galiausiai lieka tik dulkės, pelenai“, – sakė kūrėjas.
Pasak autoriaus, nors parodoje eksponuojami tapybos darbai yra abtrakcijos, tačiau turi peizažinių motyvų. Spalvinę paveikslų gamą ir potėpių braižą galima priskirti dekoratyviam ekspresionizmui. „Mėgstu, kad jaustųsi potėpio faktūra, bet ir būtų išlaikytas spalvinio sąskambio subtilumas. Šiuos darbus stengiausi priartinti prie būsimos erdvės, suteikti jiems sakralumo – beveik kiekviename paveiksle auksiniai potėpiai susišaukia su ikonine tapyba, bažnytiniu menu. Bet kadangi tai yra vis dėlto abstrakcijos, siužetą palieku žiūrovo vaizduotei. Tad, nors kiekvienas paveikslas ir turi pavadinimą, sąmoningai neskelbiu“, – apie naujausius darbus kalbėjo V. Vėjas.

Per pastaruosius 16 metų V. Vėjas surengė 18 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.

Per pastaruosius 16 metų V. Vėjas surengė 18 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.

Parodos autoriaus kūrybinis spektras apima ne tik įvairios technikos tapybą, bet ir skulptūrą, fotografiją, grafiką, performansus, instaliacijas bei tarpdisciplininius projektus. Save vadinantis laisvu menininku, Vygantas Vėjas įkvėpimo semiasi iš gamtos, tad kūryboje dažni personažai įvairūs gyvūnai, ypač paukščiai. Neabejotiną įtaką jo kūrybai padarė ir biografinis faktas – Vygantas Vėjas buvo vienas iš dešimties jaunuolių, kuriems 1993 m. rugsėjį Lietuvoje apsilankęs popiežius Jonas Paulius II suteikė Krikšto, Sutvirtinimo ir Pirmosios Komunijos sakramentus. Po to, anot menininko, išliko jausena, kad atlieki gyvenime tam tikrą misiją.
Paroda „Prisiminimai“– dvyliktoji autorinė paroda, atidaryta Kėdainių krematoriume. Čia savo darbus eksponavo tapytojai Valentinas Ajauskas, Giedrė Riškutė-Kariniauskienė, Ričardas Garbačiauskas, keramikas Algimantas Patamsis pristatė autorinę ir urnų parodas, keramikė Nomeda Marčėnaitė – savo kurtų urnų pirmąją parodą, o menininkas Vaidotas Žukas – keraminius pano. Krematoriumo erdves puošė ir menininkų grupės „Lietis“ metalo plastika bei menininkų šeimos – Irenos Žukauskytės ir Edvino Galvanausko – autorinė juvelyrika bei mažoji plastika, fotografės Aušros Barysienės meninės fotografijos.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.