Didžiausio Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojo „BaltCap“ fondas  „BaltCap Private Equity Fund III“ (BPEF III) užbaigė didžiausios Lietuvos mėsos perdirbimo įmonės „Krekenavos agrofirma“ ir „Mėsa LT“ įsigijimo sandorius. Fondui atiteko didžioji dalis bendrovių akcijų. Į bendroves taip pat investavo „Krekenavos agrofirmos“ generalinis direktorius Linas Grikšas, tapęs mažumos paketo savininku. „BaltCap“ neatmeta galimybės, kad nuosavybės struktūra gali keistis, ateityje dalį akcijų parduodant kitiems vadovų komandos nariams. 


Sandoriams „BaltCap“ prašė Konkurencijos tarybos leidimo ir jį gavo šių metų kovo pradžioje.   

Tai yra pirmoji pernai „BaltCap“ įsteigto 136 mln. eurų dydžio fondo BPEF III investicija.

„Tai klasikinis „BaltCap“ sandoris – jis visiškai atitinka „pirk ir augink“ strategiją, investuojame rinkoje, turinčioje didelį konsolidavimo ir regioninio čempiono ugdymo potencialą. Be to, sandoryje dalyvaujame su profesionalia vadovų komanda, kuri net esant neapibrėžtumui dėl pandemijos sugeba išlaikyti verslo integralumą ir prisitaikyti prie staigių pokyčių. Svarbu ir tai, kad užbaigdami šį sandorį karantino laikotarpiu, mes galime nusiųsti optimistinę žinią visai rinkai – gyvenimas nesustoja“, – sakė BPEF III fondo partneris Šarūnas Alekna.

„Krekenavos agrofirmos“ vadovas Linas Grikšas pažymėjo, kad nors maisto gamintojams COVID-19 pandemija ir jos pasekmės nesmogė taip skaudžiai kaip kai kuriems kitiems verslams, sutrikusios tiekimo grandinės ir besikeičiantys vartotojų poreikiai yra rimti iššūkiai visam sektoriui.

„Šiam sandoriui labai tinka posakis: „laiku ir vietoje“.  Esu tikras, kad „BaltCap“ komandos patirtis ir žinios mums taps itin svarbiais įrankiais, padedančiais įveikti krizę ir pasinaudoti naujomis galimybėmis. Mums kur kas lengviau dirbti žinant, kad už nugaros turime patikimą partnerį“, – kalbėjo L. Grikšas.

Sandorį finansavo „Swedbank“, suteikdamas 16 mln. eurų paskolą bendrovių įsigijimui ir esamų jų įsipareigojimų refinansavimui.


„Swedbank“ Lietuvoje Verslo klientų tarnybos vadovas Antanas Sagatauskas tegia, kad net ir gyvenant neramiais laikais bankas, kaip ir įprasta, siekia palaikyti ir stiprinti Lietuvos verslą.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti finansuojant vienos didžiausių ir svarbiausių mėsos perdirbimo įmonių Lietuvoje įsigijimą. Didelę patirtį turinti bendrovė išplėtojo ir atstovauja vartotojams gerai žinomiems ir populiariems prekės ženklams, taip pat yra viena didžiausių darbdavių regione.

Svarbu, kad susitarimą pavyko pasiekti šiuo šaliai ir visam pasauliui sudėtingu laikotarpio metu. Daugiau nei pusę metų visi kartu dirbome, kad šis tikslas būtų pasiektas, tad sandorio užbaigimas parodo ir partnerių, ir mūsų komandos profesionalumą ir stiprybę“, – sako A. Sagatauskas. 

„Krekenavos agrofirmos” pardavimo pajamos 2019 metais siekė 121,957 mln. eurų, grynasis pelnas – 4,718 mln. eurų. „Mėsa LT” pajamos 2019 metais sudarė 0,666 mln. Eurų.

„BaltCap Private Equity Fund III“ (BPEF III) investuoja į inovatyvias Baltijos šalių įmones, remdamasis „įsigyk ir augink“ strategija. BPEF III įkurtas bendradarbiaujant su Europos investicijų fondu (EIF), veikiančiu  per Baltijos inovacijų fondą 2 (BIF 2). Pastarasis yra Baltijos šalių vyriausybių bei EIF projektas. Į BPEF III taip pat investavo ERPB, LHV ir SEB pensijų fondai, Suomijos fondų valdytojas „eQ Asset Management“ bei šeimos biurai.

Planuojama, kad BPEF III investuos į 8-10 taikinių Baltijos ir Šiaurės šalyse. Fondą dominančių įmonių vertė turėtų siekti nuo 10 iki 50 mln. eurų.