Šviežia tamsi naminė duona, rūkytas kumpelis bei švieži agurkai – toks derinukas nepalieka abejingo nė vieno, mėgstančio skaniai ir sočiai pavalgyti. Juolab kad visa tai užauginta ar pagaminta ne tolimuose kraštuose, o čia pat, Kėdainių rajone.

Nuo šiol vienoje vietoje – krautuvėlėje „Ragauk“ – jau galima įsigyti pačios įvairiausios ūkininkų gaminamos produkcijos, kuri išsiskiria ne tik geru skoniu, bet ir šviežumu bei natūralumu. Juk viskas gaminama vos kelių dešimčių kilometrų spinduliu nuo Kėdainių!

Vertinimai ir atsiliepimai – teigiami

Krautuvėlės „Ragauk“ bendrasavininkė Irma Bajorūnė tikina, jog Kėdainių krašto gamintojų produkcija išsiskiria savo kokybiškumu bei geru skoniu.

„Pas mus vienoje vietoje galima rasti tai, ką gamina smulkieji Kėdainių krašto gamintojai, – pasakojo Irma Bajorūnė, krautuvėlės „Ragauk“ bendrasavininkė. – Visų gaminių kokybė yra puiki, mat smulkių gamintojų bene pagrindinė stiprybė yra ta, kad daugiausiai yra gaminama rankomis, na ir, žinoma, įdedama daug širdies. Smulkieji gamintojai į savo gaminius nededa priedų. O tai yra labai svarbu, mat šiuolaikinis pirkėjas pageidauja, kad maistas būtų kuo natūralesnis. Tad džiugu, kad kėdainiečiai tokią produkciją gamina ir ją gali pasiūlyti kraštiečiams. O ir pirkėjai tai įvertina – gerų atsiliepimų ir įvertinimų sulaukia visa Kėdainių krašto gamintojų pagaminta produkcija“.

Pasak pašnekovės, su mūsų krašto gamintojais vyksta sklandus ir vaisingas bendradarbiavimas. „Juk mes vieni kitiems reikalingi. Mažųjų gamintojų neįsileidžia didieji prekybos centrai, tad jie, per tokias mažas krautuvėles kaip mūsų, gali pasiekti savą vartotoją. Be to, mes, pardavėjai, tiesiogiai ir betarpiškai bendraujame su pirkėjais, girdime pastarųjų atsiliepimus, pastabas, pasiūlymus ir gamintojams visa tai perduodame“, – pasakojo I. Bajorūnė.

Paklausus apie ateities planus, pašnekovė šyptelėjo: „Turime planų plėsti parduodamų prekių asortimentą, tarp jų – ir kėdainietiškos produkcijos“.

Patrauklu turistams

Įvairias sveikatai palankias prekes jau pamėgo ne tik kėdainiečiai, bet ir turistai. Atvykę pasisvečiuoti į mūsų kraštą, svečiai ieško kažko originalaus ir išskirtinio, gaminamo tik mūsų krašte.
„Iš turistų, tiek užsieniečių, tiek vietinių, dažnai tenka išgirsti klausiant, kokios galėtume pasiūlyti vietinių gamintojų produkcijos. Taigi, nuo šiol visa tai bus galima rasti vienoje vietoje. Valgomos lauktuvės iš Kėdainių krašto tikrai pradžiugins artimuosius, be to, tai gali būti ir puiki dovana artimiems žmonėms. Mes džiaugiamės galėdami parodyti svečiams, kuo mūsų kraštas yra turtingas“, – šypsojosi I. Bajorūnė.

Krautuvėlėje galima įsigyti mūsų krašte gaminamų sveikų sulčių „Mana“, Juodkaimių bendruomenės prieskoninių žolelių, „Argustės ūkio“ marinuotų ir raugintų daržovių bei salotų. Prekiaujama ir V. Girdzijausko ūkio šviežiomis ir raugintomis daržovėmis. Šviežiais agurkais bei pomidorais aprūpina „Agrošiltnamiai“. Krautuvėlėje rasite ir „Maisto arsenalo“ iš Truskavos gaminamų mėsos konservų bei keturių skonių šamo konservų ir „Šamūkio“. „Ragauk“ galima įsigyti ir Babėnuose kepamos gardžios naminės duonos, Šlapaberžėje kepamų konditerijos gaminių, „Kunionių rūkyklėlės“ mėsos produkcijos bei medaus iš Pašušvio, Eriko Augustinavičiaus bityno.

Panašios naujienos