Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo medikai negaili pagyrimų kėdainiečiams, kurie aktyviai įsijungia į nemokamas donorystės akcijas.

A. Pavolis kraujo aukojo pirmą kartą.

A. Pavolis kraujo aukojo pirmą kartą.

Lapkričio 3-ąją į Kėdainius atvykusi medikų brigada sulaukė didelio kėdainiečių susidomėjimo.

Iš viso kraujo paaukojo 61 donoras. Dvidešimt kraujo davė pirmą kartą. Tarp jų buvo ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis. Atidavęs kraujo jis jautėsi puikiai ir tapti donorais siūlo visiems draugams: „Taip jau susiklostė gyvenimas, kad donoru tapau pirmą kartą. Tikrai džiaugiuosi, kad pagaliau radau laiko tokiai kilniai misijai. Gerai jaučiuosi ir fiziškai, ir morališkai. Atidavus apie pusę litro kraujo organizmas nepatiria jokio streso, tačiau tai gali padėti kažkam išgelbėti gyvybę.“

Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė pakliuvo tarp tų, kurie donorais negalėjo tapti - jos kraujyje buvo per žemas hemoglobinas.

Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė pakliuvo tarp tų, kurie donorais negalėjo tapti – jos kraujyje buvo per žemas hemoglobinas.

Kraują ėmę medikai gyrė kėdainiečius už aktyvumą: „Matome, kad nuo pat pirmų mūsų atvykimo minučių iki išvažiavimo vis ėjo žmonės ir siūlė kraują. Per pietų pertrauką net susidarė eilutė, bet visi kantriai laukė. Kiek gaila, kad ne iš visų norinčiųjų aukoti kraujo galėjome jo paimti. Kai kas nebuvo labai geros sveikatos. Tad pasiūlėme sustiprėti, išsigydyti negalavimus ir ateiti kitą kartą. Kėdainiai puikus pavyzdys kitiems. Matome, kad čia gyvena daug pilietiškų žmonių.“

Kita donorystės akcija Kėdainiuose bus organizuojama lapkričio 27 dieną nuo 10 iki 14 valandos miesto seniūnijoje – S. Jaugelio – Telegos g. 2.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.