Į kurį Kėdainių krašto muziejaus padalinį tik beužsuktum, visur eksponuojamos parodos. Jos skirtos ir istorijos, ir meno pažinimui.

Daugiakultūriame centre šiuo metu eksponuojama šiaulietės menininkės Eglės Bičkienės grafikos darbų paroda „Nėriniuotos mintys”. Lietuvos dailininkų sąjungos Grafikos sekcijai priklausanti dailininkė mūsų mieste pristato subtilumą ir estetiškumą perteikiančius grafikos darbus.

Autorė taip pristato savo darbų atlikimo techniką: dirbu savo surasta ir išpuoselėta autorine technika – spalvinius ir reljefinius atspaudus perpinu su piešiniu, karpiniu ir faktūromis, pasitelkiu į pagalbą koliažo techniką. Darbų tematika siejasi su Lietuvos kultūriniu paveldu, gamta, liaudies meno ornamentika, etnografiniais motyvais. Prioritetus atiduodu pirminiam rankų darbui, palikdama šiuolaikines skaitmenines technologijas nuošalyje. Noriu kurti švariai, estetiškai, išbaigtai ir skleisti teigiamą emociją. Mes ir taip gyvename geopolitiškai sudėtingame, išbalansuotame, efektyvumo ir naudingumo mada sergančiame, informacinio pertekliaus pasaulyje, todėl kviečiu surasti vasaros lobį, pagauti vėjo gūsį ir lietaus lašą, susitikti su vaikystės pasakomis ir skristi kartu su savo svajonėmis.

Daugiakultūriame centre šiaulietės E. Bičkienės darbai bus eksponuojami iki balandžio 9 d.

Arnetų name – nėrinių piešiniai

Šią savaitę Tradicinių amatų centre Arnetų name (Radvilų g. 21) atidaryta Aukštaitijos nėrinių piešinių paroda, parengta Lietuvos etnografijos muziejaus.

Šiame muziejuje saugoma daugiau kaip 11 tūkstančių piešinių ir brėžinių, kuriuose užfiksuoti jau pradingę pastatai, buities rakandai, baldai, įrankiai, žemės ūkio padargai.

Dalis archyve saugomų piešinių – nėriniai. Jie nerti, rišti iš lininių, medvilninių šilkinių, rečiau vilnonių siūlų, kartais siuvinėti ant tinklelio ar tiulio, lygūs, iškilūs, vienspalviai ar įvairiaspalviai.

Nuo XIX a. II pusės paplito vąšeliu nertos ornamentuotos juostelės tiesiais, kampuotais ar vingiuotais kraštais.

Nėriniais puoštos drobulės, rankšluosčiai, staltiesės, užvalkalai, kepurėlės, skarelės, apykaklės prijuostės. Platūs nėriniai siūti prie paklodžių, prielovių.

Parodoje Kėdainiuose eksponuojami Aukštaitijos etnografiniame regione XX a. 9–10 dešimtmečiuose užfiksuotų nėrinių piešiniai, kuriuos tempera ir plunksnele nupiešė Jurga Bagdonaitė, Sonata Eidikienė, Gražina Kriaunevičienė, Irina Nosova, Danutė Stasiulienė.

Parodos kuratorė – dailininkė Lina Jonikė.

Nėrinių piešinius galite apžiūrėti iki balandžio 17 d. Lankymas nemokamas darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.

Iki kovo 29 dienos Arnetų name dar bus eksponuojama respublikinė sodų rišėjų paroda „O kas sodai do sodeliai“.

Užsukite ir į Paberžę

1863 m. sukilimo muziejuje Paberžėje veikia Lenkijos istorijos muziejaus parengta paroda „Kova už laisvę. 1863–1864 m. sukilimas“ .

13-oje stendų išsamiai pristatoma didžiausio sukilimo prieš Rusijos okupaciją genezė.

Aptariami ne tik sukilimo ypatumai, bet parodomi ir sukilimo metu Lenkijos visuomenėje įvykę pokyčiai, išryškinamas atskirų socialinių grupių vaidmuo kovoje. Pabrėžiama 1863–1864 m. sukilimo atminimo svarba.

Paroda veiks iki kovo 30 d.

Penktadienį pakvies net į dvi parodas

Kovo 15 d. 17 val. Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje atidaromos net 2 naujos parodos. Viena jų – Almos ir Ingos Laužonyčių žymių paveikslų reprodukcijų – dėlionių paroda „Dėlioniškas mąstymas“.

Sesės Alma ir Inga Laužonytės – taikomųjų, vizualinių ir scenos menų kūrėjos ir tyrėjos, kurioms svarbu mokslo ir meno sintezė. Jų mokslinių ir meninių interesų laukas susijęs su menotyrine, filosofine, edukacine žiūra.

Daug dėmesio skiriama tarpdalykinės kultūros komunikacijos plėtotei. Parodos atidarymo metu vyks ir abiejų Laužonyčių knygos „Per paskutinę vakarienę“ pristatymas.

Savo kūrybą kėdainiečiams pristatys ir medijų menininkas, meno kritikas, prof. dr. Remigijus Venckus. Intriguoja jo tapybos darbų parodos pavadinimas – „Laisvė ir atsitiktinumas. Skirta Kėdainiams”, tad būtinai apsilankykite ir susipažinkite su šio menininko darbais.

Abi parodos veiks iki balandžio 20 d.

Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerijos lankymas yra nemokamas.

Parengta pagal organizatorių inf.

Panašios naujienos