Kėdainių rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos siūlymu Kėdainių krašto kultūros premija šįmet paskirta Daivai Dubinkienei, Krakių kultūros centro renginių organizatorei, Krakių bendruomenės centro pirmininkei, Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos mokytojai–metodininkei.

Kėdainių krašto kultūros premija šįmet paskirta Daivai Dubinkienei,.

Kėdainių krašto kultūros premija šįmet paskirta Daivai Dubinkienei,.

2011 metais Lietuvos radijo „Klasikos“ programos laida „Ryto allegro“ ir jos klausytojai Daivą Dubinkienę išrinko Metų kultūros šviesuliu. Daivos nuoširdaus darbo dėka Krakių kultūros centras, kuriame yra įsikūręs ir Krakių bendruomenės centras, tapo miestelio ir seniūnijos gyventojų traukos centru.

Daiva Dubinkienė negaili laiko darbui su vietos bendruomenės vaikais ir jaunimu. Jos iniciatyva Krakių kultūros centre yra įkurta atviroji jaunimo erdvė „Gilė“.

Kultūros centro mėgėjų meno kolektyvuose dalyvauja daugiau nei 100 vaikų ir jaunimo. Nors mėgėjų meno kolektyvams vadovauja kiti vadovai, tačiau be Daivos pagalbos surenkant ir motyvuojant jaunus žmones užsiimti prasminga veikla, neįsivaizduojama šių kolektyvų veikla ir pasiekti rezultatai. Kultūros centro vaikų ir jaunimo mėgėjų meno kolektyvai yra ne tik rajoninių ir respublikinių renginių dalyviai, bet ir daugelio konkursų laureatai bei nominantai. Pati Daiva vadovauja tautodailės būreliui, kuris du metus iš eilės (2013 m. ir 2014 m.) Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ regioniniame ture užėmė II vietą.

Daiva Dubinkienė didelį dėmesį skiria etnokultūros puoselėjimui, savo krašto papročių ir tradicijų puoselėjimui bei perdavimui jaunajai kartai. Jos iniciatyva nuo 2013 metų Krakių kultūros centre yra organizuojamas vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Ant Smilgelės kranto“, kuriame aktyviai dalyvauja ne tik Kėdainių rajono vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvai, bet ir kaimyninių rajonų mėgėjų meno kolektyvai. Nuo 2013 metų įgyvendinamas projektas „Pasivaikščiojimas etninės kultūros takais“, organizuojami edukaciniai tautodailės, liaudiškų šokių užsiėmimai vaikams, jaunimui ir suaugusiems, organizuojamos edukacines išvykos, rengiamos sodų rišimo, pintinių ir vytinių juostų audimo pamokos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.