Liepos 7-ąją M. Daukšos viešojoje bibliotekoje vyks Algio Augustaičio tapybos darbų parodos ir albumo „Tėvų šimtmetis“ pristatymas.

Nors A. Augustaitis yra gimęs Šakių rajone, o dabar gyvena Vilniuje, jis glaudžiai susijęs ir su Kėdainių kraštu, nes apie 30 metų gyveno Kėdainiuose, kurie, kaip pats sako, jį subrandino ir išugdė, čia dirbo šachmatų treneriu, vėliau tapo verslininku.

Šis mūsų kraštietis yra buvęs tremtinys. Sibiro platybėse kartu su mama praleido beveik 10 metų, o jo tėtis 12 metų kalėjo sovietų lageriuose. Skausminga Augustaičių šeimos tremties istorija bei kita gyvenimiška patirtis sugulė į maždaug 400 susirašinėjimo laiškų, kurie tapo šeimos relikvija, taip pat tapybos darbus, kelias knygas.

Algis Augustaitis paveiksluose pateikia temas apmąstymams ir duoda akiai grožėtis spalvų žaismu. Paveiksluose naudojami simboliai kalba apie prasmę, kančią su viltimi, susitaikymą, nostalgiją. Menininko paveiksluose – vaikystės pievos, gimtojo krašto vaizdai, kaimo bažnyčių smailės, kalnai, o spalvos – sodrios, primenančios daugiasluoksnį audinį.

Autorius save vadina laisvu tapytoju, talentą išugdžiusiu gamtos akademijoje. Pašaukimas ir darbštumas subrandino A. Augustaičio kūrybą iki profesionalaus lygio – jis dalyvauja pleneruose, surengė ne vieną autorinę parodą Kaune, Kėdainiuose, Šiauliuose, Ignalinoje, Klaipėdoje, Vilniuje.

A. Augustaitis yra išleidęs ir ne vieną knygą. Jose autorius aprašo giminės kelionę per gyvenimą, tremtį, dalijasi mintimis apie dvasinį žmogaus pasaulį, apie sielos ramybę, mokėjimą išgyventi.

Savo tėvų Juozo ir Marcelės gimimo šimtmečiams paminėti A. Augustaitis parengė albumą „Tėvų šimtmetis“, kurį kartu su savo tapybos darbų paroda kėdainiečiams pristatys liepos 7 d. 17 val. M. Daukšos viešosios bibliotekos 2 aukšto parodų salėje.

Titulinė nuotrauka: A. Augustaitis savo tėvų šimtmečius įamžino tapybos darbų paroda ir albumu. (Kedainiai.lt nuotr.)