Prieš pat šv. Velykas Kėdainių lietuvių ir švedų draugija paskelbė akciją, kurios metu kvietė kraštiečius parašyti ir padovanoti velykinį sveikinimą slaugos namuose gyvenantiems seneliams. Organizatorių lūkesčiai buvo gerokai viršyti – iš viso sulaukta net apie 200 sveikinimų bei daugybės mielų dovanėlių.

„Labai džiaugiamės, kad prie akcijos prisijungė tiek daug žmonių – esame jiems labai dėkingi. Senelių vardu noriu padėkoti, mat absoliučiai kiekvienas atvirukas, kurį įteikėme seneliams, suteikė jiems tik pačias geriausias emocijas. Buvo labai smagu matyti, kaip nudžiunga senelių akys, kuomet į rankas paima sveikinimą“, – pasakojo draugijos narė Vaida Masilionytė.

Surengė šventę

„Padovanok velykinį sveikinimą globos namų gyventojams. Toks buvo sumanymas ir mes jį realizavome! Mes į politiką neiname, mums nereikia papildomų taškų, tad viską, ką darome, organizuojame, darome nuoširdžiai dėl savęs ir dėl kito. Prieš mėnesį buvo paskelbta, kad kas nori, prašom piešti, rašyti sveikinimus, laiškus globos namų gyventojams, pridėti dovanėlę. Atsiliepė tiek daug norinčiųjų, kad ne tik Dotnuvos slaugos namams užteko, bet ir visiems kitiems. Dotnuvoje buvo sumanyta daryti pagrindinį renginį. Tad ne tik dalijome dovanėles, atvirukus, bet ir koncertavome, vaišinomės“, – pasakojo Rūta Švedienė, draugijos pirmininkė.

Kėdainių lietuvių ir švedų draugija prieš pat Velykas Dot­nuvos slaugos namuose surengė šventę „Velykos švediškai“. Jos metu vyko jaunojo akordeonisto Povilo Neliupšio 19-asis koncertas (jaunasis talentas per šiuos metus yra pasiryžęs surengti net 100-ą pasirodymų), koncertavo ir panevėžiečiai Austėja bei Mantvydas. Dotnuvos slaugos namų erdvėse atidaryta ir draugijos narės Marijos Burneikienės kurtų darbų paroda. Slaugos namų direktorius Vytautas Gogaitis bei draugijos pirmininkė R. Švedienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Prisidėjo daug kraštiečių

Jauki ir šilta penktadienio popietė baigėsi bendra vakariene, kurios metu visi vaišinosi „Jansono pagunda“ – ypatingu, Švedijoje itin mėgiamu bulvių pyragu su žuvimi.
Tiems seneliams, kurie galėjo ateiti į šventę, sveikinimai su palinkėjimais buvo išdalinti vietoje, o tiems, kuriems sunku pakilti iš lovos, sveikinimai buvo įteikti į rankas kambariuose.
„Akcijos metu kvietėme gyventojus parašyti asmenišką sveikinimą Dotnuvos slaugos namuose gyvenantiesiems. Kiekvienas norintis tą padaryti gavo senučiuko vardą, tad atviruką dedikavo konkrečiam gyventojui. Mane labai maloniai nustebino, kad kraštiečiai ne tik rašė sveikinimus, bet ir kūrė bei gamino jiems dovanėles – siuvo pagalvėles, kepė pyragus, mezgė kojines, dovanojo saldumynų, kuriuos senukai itin mėgsta. Tad dovanų senukams buvo labai daug“, – pasakojo V. Masilionytė.

Kiti sveikinimo atvirukai su parašytais gražiais linkėjimais prieš pat Velykas buvo išdalinti Kėdainių ligoninės slaugos skyriaus pacientams, taip pat Šėtos ir Josvainių slaugos namuose gyvenantiesiems seneliams. „Į šių atvirukų gamybą įsitraukė labai daug rajono ugdymo įstaigų bei mokinių – gavome labai daug sveikinimų iš „Ryto“, LSU „Aušros“ progimnazijos, Akademijos, gimnazijos, popchorų „Perliukas“ ir „Skambantis perliukas“, Kėdainių pagalbos šeimai centro, Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“, Kėdainių profesinio rengimo centro bendruomenių. Bei, žinoma, dovanojo daug pavienių kraštiečių, kurie savo sveikinimais tikrai pradžiugino ir praskaidrino senelių nuotaiką“, – šypsojosi R. Švedienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.