J. Talmantui (dešinėje) įteiktas garbingas apdovanojimas.

J. Talmantui (dešinėje) įteiktas garbingas apdovanojimas.

Prieš penkerius metus apdovanojimus – ordiną ir medalį „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“ – įsteigė Baltijos agroverslo institutas, „Arvi“ įmonių grupė, Aleksandro Stulginskio universitetas bei Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba.

Juo pagerbiami įvairių šalies regionų Lietuvos kaimui nusipelnę žemės ūkio srityje dirbantys žmonės.

Kovo 11-osios išvakarėse Iškilmingame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjime Marijampolėje tarp ordinais apdovanotųjų skambėjo ir Kėdainių krašto žemdirbių vardai: garbingas apdovanojimas įteiktas Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkui Jonui Talmantui, Ažytėnų žemės ūkio bendrovės vadovui Šarūnui Šiušei bei Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktoriui profesoriui, habilituotam daktarui Zenonui Dabkevičiui.

Apdovanojimai „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“ įteikti penktą kartą.

Apdovanojimai „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“ įteikti penktą kartą.

Medalis „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“ buvo įteiktas  Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos skyriaus vadovei Dijanai Ruzgienei. Ji konsultacijų šalies žemdirbiams negaili jau dvidešimt metų.

Į iškilmingą minėjimą atvykusi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Seimo vicepirmininko Vydo Gedvilo padėkos raštą įteikė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriui dr. Edvardui Makeliui.

Ordinu apdovanotas kėdainietis Jonas Talmantas sakė, kad dirba tikrai ne apdovanojimų: „Būti pastebėtam ir įvertintam, aišku, malonu, tačiau dirbame tikrai ne dėl to. Mums rūpi, kad Lietuvos kaimas klestėtų, kad žmonės ne tik dirbtų, bet ir užsidirbtų. Akivaizdu, kaip Lietuva per nepriklausomybės laiką pasikeitė. Tie geri pokyčiai – ne be atsidavusių žemdirbių ir jų pagalbininkų pastangų.“

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.