Šeštadienį per trylika Lietuvos miestų nuvilnijo Spalvoto meduolio akcija. Kėdainiečiai tapo aktyvūs jos dalyviai.

J. Blinstrubaitė ne vienam vaikui padėjo pagražinti meduolius.

J. Blinstrubaitė ne vienam vaikui padėjo pagražinti meduolius.

Geros valios piliečiai buvo kviečiami į akciją parėmusias kepyklėles, kur su vaikų globos namų ir šeimynų gyventojais drauge spalvino meduolius.

Kėdainiuose meduoliai spalvinti trečią kartą. Kaip ir pernai šią prasmingą akciją mūsų mieste parėmė ir net 850 meduolių iškepė „Kepinių namų“ šeimininkės.

Vaikų globos namų „Saulutė“ direktorės Sandros Sagatienės teigimu, spalvinti meduolių ėjo tie vaikai, kurie norėjo, kiti pasirinko vandens malonumus baseine: „Mūsų įstaigoje nėra jokių prievartinių pramogų. Vaikai renkasi tai, kas jiems patinka. Susiduriame su tuo, kad gana dažnai kažką naujo pasiūliusios auklėtojos išgirsta neigimą, tačiau vos pabando naujoves, vaikai jas pamėgsta.“

O. Urbonienė į Spalvoto meduolio akciją atėjo su sūnumis.

O. Urbonienė į Spalvoto meduolio akciją atėjo su sūnumis.

„Saulutės“ gyventojos Milda ir Greta džiaugėsi, kad atėjo puošti meduolių. Gretai tai buvo jau trečiasis kartas, o Mildai pirmasis. „Mes gavome pažadą, kad mus aplankys mus nuolat lankančios moterys ir mes su jomis patys prisikepsime meduolių ir juos nuspalvinsime. Tad tai, ką darėme šiandien, dar pratęsime“, – džiaugėsi Greta.

Meduolius ne tik su „Saulutės“, bet ir su Kampučių šeimynos vaikais spalvino Seimo narys Viktoras Fiodorovas su žmona Indre, rajono vicemerė Olga Urbonienė su sūnumis, tarybos nariai Saulius Sinickis bei Darius Petrauskas, socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė.

Meduolius spalvino visa Cibulskių šeimyna.

Meduolius spalvino visa Cibulskių šeimyna.

Akcijos neaplenkė ir jos rėmėjas bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ direktorius Dainius Cibulskis su žmona Diana ir trimis vaikučiais. „Kepinių namai“ vos talpino visus norinčius drauge su vaikais spalvinti meduolius bei pakalbėti apie jų kasdienybę.

Akciją, jai įsibėgėjus, aplankė ir rajono meras Saulius Grinkevičius. Jam rūpėjo pasižiūrėti, ar viskas vyksta sklandžiai, ar mažieji spalvintojai nepritrūko kūrybai reikalingų medžiagų.

Norinčiųjų spalvinti meduolius Kėdainiuose netrūko.

Norinčiųjų spalvinti meduolius Kėdainiuose netrūko.

Graži, kvapni ir saldi akcija Kėdainiuose praėjo kuo puikiausiai – visi jos dalyviai skirstėsi labai geros nuotaikos. Meduoliai nuspalvinti pačiais gražiausiais raštais. Kai glajai nudžius dalis kūrybos keliaus į Vilnių, o kiti kepiniai pasieks mažuosius spalvintojus.