Balandis rajono gyventojams buvo kiek kitoks negu kiti mėnesiai. Tarp visų pavasario darbų norintieji žinoti, kuo ir kaip gyvena mūsų rajonas, taip planavo laiką, kad rastų laisvą valandą susitikti su rajono vadovais. Meras Saulius Grinkevičius kartu su komanda aplankė visas seniūnijas, apžvelgė pirmųjų vadovavimo rajonui metų darbus, supažindino su planais, įsiklausė į aktualijas ir problemas. 

Rajono meras S. Grinkevičius ataskaitas pateikė visų seniūnijų gyventojams.

Rajono meras S. Grinkevičius ataskaitas pateikė visų seniūnijų gyventojams.

„Labai džiaugiuosi visais susitikimais. Maloniai nustebino visur pilnos salės. Žmonėms buvo įdomu išgirsti, ką naujoji valdžia padarė, kokių turi planų ateičiai. Kraštiečiai supranta, kad itin didelių permainų per vienerius metus negalima padaryti. Tačiau pamačiau, kad žmonės pamažu laisvėja, drąsiai reiškia savo pastabas, norus, prašymus. Piktų žmonių susitikimuose nesutikau, tai nuteikia gana optimistiškai“, – po susitikimų su kraštiečiais sakė rajono vadovas.

Darbų atlikta nemažai
Kalbėdamas apie svarbiausius darbus S. Grinkevičius pirmiauia paminėjo sustabdytą bibliotekų tinklo optimizavimą. „Mes ne tik sustabdėme kaimo bibliotekų uždarymą, bet ir dvi uždarytąsias vėl atidarėme. Negalime kaimų palikti be galimybės šviestis ir žinoti, kas vyksta pasaulyje.
Svarbu paminėti, kad mes rimtai kylame į kovą su alkoholizmu, juk vieni pirmųjų šalyje priėmėme sprendimą uždrausti prekiauti akloholiu savivaldybės organizuojamuose renginiuose. Mums rūpi visapusiška kraštiečių gerovė ir saugumas. Tad trisdešimčia procentų daugiau lėšų skyrėme gatvių apšvietimui tamsiuoju paros metu“, – susitikime kalbėjo S. Grinkevičius.
Meras pasidžiaugė, kad pernai gerai buvo surenkamos lėšos į rajono biudžetą. Pavyko bemaž dviem milijonais eurų sumažinti savivaldybės skolas bankams. „Darbų yra atlikta tik­rai nemažai, tvarkėme kelius, gatves, kiemus. Gražinome aplinką. Tačiau ne mažiau svarbu, jog, deklaruodami atvirumą, kvietėme kraštiečius į atviras diskusijas, susitikimus, prašėme ir prašome atvirai kalbėti, reikšti nuomones visais rūpimais klausimais“, – sakė rajono meras.

Kartu su mero ataskaitomis vyko ir tradicinės Kultūros ir meno dienos, kurių metu saviveiklininkai demonstravo savo talentus.

Kartu su mero ataskaitomis vyko ir tradicinės Kultūros ir meno dienos, kurių metu saviveiklininkai demonstravo savo talentus.

Nori, kad dėmesio nemažėtų
Kraštiečiai rajono vadovų dažniausiai prašė labiau rūpintis keliais, žvyrkeliais, rasti galimybių kaimuose įrengti vandentiekio ir nuotekų tinklus, kai kur dar reikia tvarkyti apšvietimą.
Akademijoje į susitikimą su rajono vadovais atėjęs Zenonas Dabkevičius sakė, kad matyti, jog praėję metai tiek merui, tiek jo komandai buvo darbingi: „Labai didelių permainų per metus pasiekti neįmanoma, tačiau mažų teigiamų žingsnelių tikrai matėme. Gatvėse buvo šviesiau, duobių keliuose liko mažiau. Labai norėtųsi, kad dėmesio žmonėms nemažėtų. Iš pateiktų planų panašu, kad kraštiečių gyvenimo kokybė pamažu gerės.“

Geriausiems kolektyvams – piniginės premijos
Kartu su mero ataskaitomis per rajoną nuvilnijo ir tradicinės Kultūros ir meno dienos. Meno mėgėjų kolektyvai savo bendruomenėms demonstravo talentus.
Kiekvienoje seniūnijoje, pasibaigus meno kolektyvų pasirodymams, rajono savivaldybės atstovų komisija išrinkdavo labiausiai patikusį meno kolektyvą, kuriam meras S. Grinkevičius įteikdavo penkių šimtų eurų piniginį prizą.
Premijos atiteko Pernaravos seniūnijos Josvainių kultūros centro Pernaravos skyriui, Josvainių seniūnijos muzikinio klubo „Auštarietis“ ansamblio „Auštarėlis“ mažųjų grupei, Šėtos seniūnijos Šėtos socialinio ir ugdymo centro vaikų ansambliui, Pelėdnagių seniūnijos Labūnavos pagrindinės mokyklos folkloro ansambliui „Pėdelis“, Truskavos seniūnijos Truskavos kultūros centrui, Surviliškio seniūnijos Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus Sirutiškio vaikų liaudiškos muzikos kapelai „Siručiukai“, Kėdainių miesto ir Vilainių seniūnijų Kėdainių kultūros centro vaikų liaudiškos muzikos kapelai bei Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupei „Volungė“, Gudžiūnų seniūnijos Akademijos kultūros centro Gudžiūnų skyriui, Dotnuvos seniūnijos Akademijos kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupei „Ainiai“ ir merginų liaudiškų šokių grupei „Austėja“, Krakių seniūnijos Krakių kultūros centro vaikų folkloro ansambliui „Smilgelė“.

Panašios naujienos