Visą rudenį Krakių kultūros centre virė arbata ir vyko pokalbiai apie jos istoriją – prisodrintą netikėtų atradimų ir spalvų. Krakėse veikiančio teatro „Table Talk“ komanda, kultūros centro darbuotojai ir bendruomenės nariai kartu gilinosi, kūrė ir paruošė teatrinių patirčių kulinarinę programą ARBATirtys, įgyvendinant Kėdainių r. savivaldybės finansuotą kultūrinės edukacijos ir teatrinio veiksmo projektą.

Gruodžio 19 d. įvyko šios programos pristatymo renginys, kurio metu dalyviai susipažino su angliškosios popiečio arbatos tradicijomis bei vaišėmis. Versdami tamsiuosius arbatos istorijos puslapius, retkarčiais užklįsdami į Lietuvos miškus, kuriuose knibžda laumės, o Kotrynietė vienuolė renka vaistažoles ligoniams gydyti, vedini iš praeities atklydusių personažų ir, žinoma, geradami arbatą, programos dalyviai patyrė pilną įspūdžių ir netikėtumų kelionę laiku.

Viena iš programos pristatymo dalyvių, vardu Ligita dalinasi savo įspūdžiu: „Burnoje saldus cukrinuko skonis, gaivinančios arbatos prisiminimas ir geras, šiltas jausmas, kad taip jaukiai ir iki smulkių detalių apgalvotai buvau priimta. Dar lieku su mintimus apie šįvakar jau savo buduare“.

Programos ARBATirtys atmosfera kuriama gyva muzika, choreografiniais sprendimais, humoristine poezija bei charakteringais kostiumais. Svečiai ne tik vaišinasi arbata ir tradiciniais užkandžiais prie jos, bet įtraukiami į personažų organizuojamus žaidimus bei pokalbius, derančius prie arbatos.

Šios programos turinio kūrėjai ir atlikėjai – Krakių kultūros centre veikiantis teatras „Table talk”, kultūros centro darbuotojai, tarp kurių yra Anglijos pilietis Paul Stuart Attmere, jau daugiau nei dešimtį metų gyvenantis Lietuvoje, Krakių miestelyje. Šio projekto idėjos įkvėpimu buvo Paul giminės istorija, kurioje randame sąsajas su Lietuva. Programos idėjos autorė ir kūrėja – režisierė Erika Usevičiūtė, programą veda – Erika Usevičiūtė, Paul Attmere, Jūratė Gudliauskienė ir Aistė Dubinkaitė-Stankevičienė. Kostiumų kūrėja – Sandra Dargužienė.

Įgyvendinant projektą buvo remiamasi tvarumo principais ir dalis programai įgyvendinti reikiamų priemonių – arbatos servizai ir kitų indai, daiktai buvo surinkti iš žmonių, kuriems jie buvo nebereikalingi ir kurie sutiko juos padovanoti.

Programą nuo naujų metų bus galime užsisakyti 35 asmenų grupėms iš anksto suderinus laiką arba registruotis į Krakių kultūros centro organizuojamas programas su iš anksto numatytomis datomis. Visa informacija bus skelbiama Krakių kultūros centro feisbuko puslapyje. Programą finansuoja Kėdainių rajono savivaldybė.

Krakių kultūros centro inf. ir nuotr.