Savaitgalį Krakės ir Truskava gaudė nuo švenčių aidų: krakiškiai ir truskaviškiai bei jų bičiuliai paminėjo Petro ir Povilo atlaidus.

„Vermenėlės“ šokėjos šventėse visada laukiamos.

„Vermenėlės“ šokėjos šventėse visada laukiamos.

„Petrinės truskaviškiams – didžiausia metų šventė, svarbi ir tikintiesiems, ir tradicijų puoselėtojams bei linksmybių mėgėjams. Petrinės yra svarbios ne tik puoselėjant senas tradicijas. Šventė reikalinga ir puoselėjant bendruomeniškumą, telkiant ir vienijant bendruomenę. Nuo seno lietuviams šventės būdavo proga susitikti, pabendrauti, pasilinksminti, o gal ir reikalus aptarti. Bendruomeniškumo principai nesikeičia iki šiol – ir dabar džiugu žiūrėti, kaip skirtingų kartų miestelio gyventojai ir svečiai kartu linksminasi, bendrauja“, – sakė Truskavos seniūnijos seniūnas Vytautas Zakaryza.
Truskaviškiai plačiau Petrines švęsti pradėjo, kai jų parapijoje kunigavo kunigas Petras Baniulis. „Jis buvo labai geras mūsų bičiulis. Kartu švęsdavome ir įvairius darbus darydavome. Jam pritarus ir Petrinių atlaidus į didelę šventę išauginome“, – sakė ūkininkas Albertas Šilkaitis.
Truskaviškiai Petrines šventė dvi dienas – pirmąją pramogavo, o antrąją užsukę į bažnyčią meldėsi ir prašė Dievo pagalbos saugant sveikatą, puoselėjant bendruomeniškumą ir auginant gerą derlių. Atlaidų išvakarėse Truskavos bendruomenės stipruoliai varžėsi sportinėse varžybose, o vėliau rezultatais džiaugėsi šventiniame koncerte, kuriame, be šeimininkų, koncertavo ir svečiai iš Šakių bei Raseinių.

[tribulant_slideshow gallery_id=”103″]

Krakėse – šventiškos įkurtuvės
Krakiškiai Petrines šventiškai šventė jau devintąjį kartą. „Seniau su visais renginiais ir pramogomis sutilpdavome į vieną dieną, o dabar jau kelinti metai pramogaujame dvi dienas. Tradiciškai turime sportinių žaidynių, žvejybą bei koncertų. O šįmet mūsų Petrinės sutapo su dar vienu svarbiu įvykiu – atšventėme ir jaunimo atviros erdvės „Gilė“ įkurtuves.

Krakių kultūros centro vaikinų vokalinis instrumentinis ansamblis ,,Groovy boys“ šįmet švenčia penktąjį gimtadienį.

Krakių kultūros centro vaikinų vokalinis instrumentinis ansamblis ,,Groovy boys“ šįmet švenčia penktąjį gimtadienį.

Savo miestelyje ir aplinkiniuose kaimuose turime tikrai daug gražaus veiklaus jaunimo, tad jam turiningas užimtumas tiesiog būtinas. Bendruomenė pritarė norui pasirūpinti jaunaisiais krakiškiais, tad beliko parengti ir įgyvendinti projektą iš Vietos veiklos grupės strategijos planų. Projektui gavome 160 tūkstančių Europos Sąjungos fondų lėšų, savą indėlį įnešė ir savivaldybė. Viso to rezultatas – puikus jaunimo centras su repeticijų salėmis, žaidimų kambariais“, – sakė Krakių kultūros centro direktorius Robertas Dubinka.
Jaunieji krakiškiai džiaugiasi puikia investicija. Ernestas ir Dominykas, grojantys vaikinų ansamblyje „Groovy boys“, sakė, kad į kultūros centrą, kur tikrai galima rasti įvairių užsiėmimų, atbėga gana dažnai, o dabar jų keliai į šią vietą ves dar dažniau: „Labai smagu, kad turėsime repeticijų kambarį ir dažniau galėsime susirinkti pamuzikuoti. Be to, bus smagu pažaisti ir biliardą bei stalo tenisą. Laisvalaikį leisime dar smagiau.“
Po šių įkurtuvių krakiškiai svajoja apie tolimesnį kultūros centro atnaujinimą – dar būtina renovuoti didžiąją renginių salę ir pastato fasadą.

Panašios naujienos