Rugsėjo 22-oji buvo ypatinga data Onutei Ivaškevičienei – tądien močiutė pasitiko savo garbingą, šimto metų jubiliejų. Krakėse gyvenančiai garbaus amžiaus senolei, kaip pati prisipažino, gyventi tiek metų jau kiek prailgę. Tačiau močiutėlė didelių sveikatos nusiskundimų neturi bei noriai bendraujanti tiek su artimaisiais, tiek su bendruomenės nariais, atėjusiais jos pasveikinti šimto metų gimtadienio proga.

Meras Saulius Grinkevičius taip pat nepraleido progos pasveikinti jubiliatės, vieną popiečių atvykęs į O. Ivaškevičienės namus. Tiesa, rajono vadovas šiuose namuose lankosi jau antrą kartą šiais metais – Vasario 16 – osios proga jis močiutei padovanojęs Lietuvos trispalvę. Juk močiutė gimusi 1918 metais yra vienmetė su Lietuvos valstybe!

„Kėdainių kraštas šimtametėmis moterimis yra turtingas. – šypsojosi meras S. Grinkevičius. – Tuo galime džiaugtis ir didžiuotis. Onutė turi šviesią atmintį, prisimena savo gyvenimo kelią. Onutė visą gyvenimą pradirbo virėja, maitino mokyklos vaikus, ruošė vestuvių vaišes, buvo netgi klebono šeimininkė. Taigi, visas gyvenimas susijęs su maistu. Jai palinkėjau sveikatėlės ir džiaugsmo.“ Meras atvyko ir su dovanomis – jis močiutei įteikė šiltą pledą.

S. Grinkevičius teigė suprantąs, kad pragyvenus net šimtą metų ir palaidojus visus tris savo vaikus, gali jaustis gyvenimo nuovargis. Būtent savų vaikų laidotuvės, ankstyva vyro netektis labiausiai kelia graudulį šimtametei močiutei.

Iki šiol O. Ivaškevičienė gyvena savo namuose, kartu su viena anūkių Nida Butkevičienė, kuri močiutėlę prižiūri ir ja rūpinasi. Kiti anūkai ir proanūkiai gyvena tolimesniuose kraštuose, dažnas jų – ir užsienyje.

Pasak Krakių seniūno Jono Dalboko, seniūnijoje tokio garbaus amžiaus žmonių būta keletas – tiesa, šiais metais mirė net 103 metus sulaukusi senolė.

„Mūsų Onutė daug metų dirbusi Krakėse, čia atvykusi iš netoli esančio Grinkiškio. Ji iki šiol išeina pasivaikščioti. Tenka gana dažnai užsukti pas Onutę, bendrauti su jos anūke Nida, kuri prižiūri močiutę. Jubiliatės gyvenimo istorija yra ir įdomi, bet tuo pačiu ir gana tragiška“, – sakė seniūnas, taip pat atvykęs pasveikinti garbaus jubiliejaus švenčiančios Krakių bendruomenės narės.
Šimtametę pasveikino ir vietos bendruomenė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.