Šeštadienį Krakių kultūros centre į šventę devintą kartą susirinko respublikinio Lietuvos vaikų ir jaunimo folkloro festivalio „Ant Smilgelės krantelio“ dalyviai.

Lydimi lietuvių liaudies dainų ir šokių, smulkiosios tautosakos: patarlių, priežodžių, mįslių, bei muzikos instrumentų akordų penkių etnografinių Lietuvos regionų atstovai iš Kėdainių rajono, Klaipėdos, Marijampolės, Kaišiadorių ir Telšių įsijungė į Krakių kultūros centro iniciatyva surengtą bendrą koncertinę programą. Projekto organizatoriai apgailestavo, kad šį kartą į Krakes negalėjo atvykti Biržų folkloro ansamblis…

„Be savo šaknų esame niekas, be praeities neturime ir ateities. Vaikams įdomu susipažinti ir sužinoti, kokia buvo mūsų protėvių kasdienybė: kokias dainas jie mėgo traukti, kol neturėjo elektros ir radijo bei nesidomėjo jutubo platforma. Taip pat pažinti, kaip jie tarpusavyje kalbėjosi, kokius šokius šoko ir kokiais instrumentais grojo. Džiaugiamės, kad, būdami imlūs ir žingeidūs, vaikai nuoširdžiai atsiveria liaudies kūrybos klodams. Pasipuošę tautiniais kostiumais ir įsisukę šokyje su kitų ansamblių dalyviais jie patiria svarbią bendrystę“, – tvirtina Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Smilgelė“ vadovė Jūratė Gudliauskienė.

Krakių kultūros centre organizuojamu vaikų ir jaunimo folkloro festivaliu „Ant Smilgelės krantelio“ siekiama puoselėti ir perduoti mūsų krašto papročius ir tradicijas jaunajai kartai. Prisimindama nuo 2013 metų pradėto rengti festivalio ištakas J. Gudliauskienė teigia, jog pradžia buvusi kuklesnė: dalyvavę tik Kėdainių rajono vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvai.

Vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Ant Smilgelės krantelio“ pastebimai augo ir brendo. Prieš dvejus metus renginį pradėjo finansuoti ne tik Kėdainių rajono savivaldybė, bet ir Lietuvos kultūros taryba, taip jis išaugo į respublikinį.

Aistės Dubinkaitės-Stankevičienės nuotraukos

Panašios naujienos