Kėdainių rajono savivaldybėje sudarytos komisijos sprendimu 2021 metų Mokytoja tapo Kėdainių šviesiosios gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė Irma Krivickienė.
Antradienį Krakių kultūros namuose Tarptautinės mokytojų dienos proga jau šešioliktą kartą pagerbti į geriausiųjų titulą pretendavę Kėdainių krašto mokytojai.
Šį kartą nominuoti šeši šios garbingos profesijos atstovai. Penkiems jų įteiktos padėkos, taip pat 50 eurų knygyno „Pegasas“ čekiai.
„Nesvarbu, laimėsiu ar nelaimėsiu, bet drąsiai galiu pasakyti, kad svajonę tapti mokytoja jau įgyvendinau“, – dar prieš prasidedant apdovanojimo iškilmėms teigė viena nominančių – Asta Krapikienė, Kėdainių ,,Atžalyno“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė.
„Džiaugiuosi pabandžiusi ir pasilyginusi su kitais. Kolegos pasitikėjo. O tai – jau laimėjimas“, – po apdovanojimo mintimis dalinosi Žydrė Čivilienė, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė.
Taip pat nominuoti buvo Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Audronė Gailiūnienė, dėl ligos iškilmėse negalėjusi dalyvauti Kėdainių r. Akademijos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Ina Krasauskienė bei Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos fizinio ugdymo vyresnysis mokytojas Vaidas Simonavičius.
Susipažinkite : 2021 metų Mokytoja – Irma Krivickienė
Sveikindami 2021 metų Mokytojos vardą pelniusią Kėdainių šviesiosios gimnazijos chemijos mokytoją metodininkę Irmą Krivickienę dėkojame, kad kitą dieną po apdovanojimų šurmulio atrado laiko pasidalinti mintimis su „Kėdainių mugės“ skaitytojais.
– Kelintą kartą esate įvertinta?
– Praėjusiais metais buvau išrinkta Lietuvos chemijos mokytojų asociacijos Metų mokytoja. O šiais metais – antras įvertinimas paeiliui.
– Kaip jaučiatės šį kartą?
– Neblogai. Kai matai palaikymą, nuoširdžius sveikinimus, vienareikšmiškai, tai – malonu. Matyt, būta priežasčių, dėl kurių susilaukiau tokio dėmesio. Taip pat galvoju, kad ir kiti mokytojai buvo ir yra ne mažiau verti apdovanojimo.
– Ar svajojote būti mokytoja nuo vaikystės?
– Kad labai būčiau svajojusi, tai ne. Vaikystėje su draugėmis žaisdama labiau mėgau įsijausti į gydytojos vaidmenį… Nors pagalvodavau, kad galėčiau tapti mokytoja. Mano teta ir mama buvo mokytojos. Matydavau, ką ir kaip jos dirba, ir tai man visai patiko. Tačiau mano močiutė sakydavo, kad tai sunki profesija ir, anot jos, „gana dviejų mokytojų šeimoje“. Tad jos paklausiusi įstojau į Kauno technologijos universitetą – tada buvusį Kauno politechnikos institutą (KPI). Ir nutiko taip, kad keliai atvedė prie „mokytojystės“. Studijavau Cheminės technologijos fakultete ir dar 2 metus lankiau pedagoginės psichologijos kursus, kurie užtikrino galimybę dirbti mokytoja. Pradėjau dirbti ne chemijos mokytoja, o savo buvusio fizikos mokytojo laborante. Chemiją pradėjau dėstyti nuo 1990 metų. Matyt, kas lemta, tas ir įvyksta.
– Kodėl chemija?
– Į šį klausimą trumpai neatsakysiu. Išties stodama mokytis į aukštąją mokyklą, chemijos nemokėjau… Mat dar besimokant mokykloje labai dažnai, net keletą kartų per metus, keisdavosi chemijos mokytojos. Vienais metais mus mokė rusakalbė, beveik lietuviškai nemokėjusi mokytoja, tad nesijaučiau turinti pakankamai žinių.
Pašaukimą atrasti padėjo studijos KPI. Siekiau įstoti į tuo metu ypač populiarią Visuomeninio maitinimo specialybę. Nepasisekė, teko pasirinkti celiuliozės ir popieriaus gamybos technologijos kursą. Sėkmingai baigiau ir, kai atsirado galimybė įsidarbinti mokykloje, taip ir padariau.
– Krakių kultūros namuose po sveikinimų tardama atsakomąjį žodį, minėjote, kad net 30 metų skyrėte Šėtos gimnazijos auklėtiniams. Tad kiek laiko dirbate Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje?
– Šėtos gimnazijoje neturėjau didelio krūvio, tad norėdama jį pasididinti dirbau keliose mokyklose: Bukonyse, Kėdainių PRC. Prieš šešerius metus gavau keletą pamokų Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje. Bėgant metams, krūvis vis didėjo, todėl derinti darbą dviejose mokyklose tapo sunku. Tad jau dvejus metus dirbu tik Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje.
– Kokia yra ši, dar elitine vadinama Kėdainių gimnazija?
– Šiuo metu Kėdainiuose yra dvi tarpusavyje konkuruojančios bei gerais rezultatais galinčios pasigirti gimnazijos. Viena iš jų – Kėdainių šviesioji. Mokiniai mūsų gimnaziją renkasi ne vien dėl patogios vietos ar ypatingos pastatos struktūros, tačiau dar ir todėl, kad joje gali atrasti įvairių veiklų, profesionalių mokytojų, kurie, negailėdami laiko, stengiasi vaikams suteikti visas galimybes siekti gerų rezultatų. Šią mokyklą renkasi mokiniai, su kuriais miela bendrauti, jie yra motyvuoti ir ateina siekti žinių.
– Ar tokie motyvuoti mokiniai nepalengvina Jūsų darbo?
– Žinoma, visokių atvejų pasitaiko. Tačiau tokių, kurie nenori mokytis – vienetai. Todėl šia prasme dirbti tikrai smagiau. Mūsų moksleivių žingeidumas ir pareigingumas iškelia kitus iššūkius, kurie reikalauja pasitempti ir pedagogui. Įgalina duoti daugiau, nei tu gali. Kartais sulaukiu klausimų, į kuriuos atsakymų kol kas nežinau. Tad tenka jų ieškoti ne vien parsisiuntus aktualią literatūrą, bet ir tiesiogiai bendraujant su Lietuvos ir užsienio profesūra. Tikrai didžiuojuosi vienu iš mokinių, kuris pelno prizines vietas ir ateityje gali nemažai nuveikti mokslo srityje. Šio mokinio motyvacija, kryptingas tikslo siekimas, puikūs gebėjimai stebina ir džiugina.
– Kiek laiko per dieną skiriate darbui?
– Labai daug. Kadangi šiuo metu gyvenu viena, abi suaugusios dukros užsienyje, galiu sau leisti daug laiko skirti profesinei veiklai.
Tiesa, kartais ištaikau laisvo laiko, kurį leidžiu netoliese esančiame nuosavame sode. Man patinka gamta, miškas, mėgstu pasikapstyti savo sklype, sodinti ir stebėti augančias gėles. Taip pat mėgstu skaityti knygas. Tačiau visų, kurie man siūlo vieną ar kitą kūrinį paskaityti, paprašau palaikyti knygą iki mano atostogų…
– Apdovanojimo ceremonijos metu Jūsų adresu, nežinia, rimtai ar juokais nuskambėjo siūlymas ateityje tapti šalies Švietimo ministre… Ar turite tokių užmačių? Jei taip, ką keistumėte?
– Niekada! Man visi šitie politikos reikalai tolimi ir širdžiai nemieli. Neįsivaizduočiau, nuo kurios grandies reikėtų pradėti gelbėti varganoje situacijoje esantį švietimą. Nuo ko pradėti keisti. Neįsivaizduoju…
– Kai paklausiau po šventės kai kurių Jūsų kolegų, ko sau palinkėtų profesinės šventės proga, jie atsakė – kantrybės. O ko palinkėtumėte sau Jūs?
– Turėti daugiau laisvo laiko, kurį galėčiau skirti sau. Norėčiau kokybiškai atlikti visus darbus ir atsiliepti į mokinių klausimus ir poreikius per nustatytas darbo valandas. Manau, kad viršvalandžiai – nepatraukliausia visų mokytojų darbo dalis. Norėčiau gyventi taip, kad sekmadienį atvykus svečiams bendraučiau su jais laisvai, negalvodama, kad dar neištaisiau darbų ar nespėsiu pasiruošti pamokoms…
– Turint galvoje laiko stygių, gal jau žinote, kaip panaudosite apdovanojimo metu gautą 1 000 eurų premiją?
– Pinigus uždirbti sunkiau nei juos išleisti. Čia daug išmonės nereikia. Tačiau šiuo metu, gavusi premiją, galvoju ne apie materialius dalykus, o apie keliones. Norėčiau apsilankyti Portugalijoje ir Ispanijoje. Tačiau situacija dėl COVID-19 šiuos planus gali pakoreguoti.
Palinkėję sėkmės šių metų Mokytojai, priminsime kitus šio vardo laimėtojus.
Kėdainių rajono savivaldybės Metų mokytojo vardas suteiktas:
2006 m. Virginijai Savickienei – Kėdainių šviesioji gimnazija;
2007 m. Renoldui Klimavičiui – Kėdainių r. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija;
2008 m. Rimvydui Proscevičiui – Kėdainių r. Akademijos vidurinė mokykla;
2009 m. Laimai Railienei – Kėdinių ,,Ryto“ vidurinė mokykla;
2010 m. Irenai Ūsienei – Kėdainių ,,Atžalyno“ gimnazija;
2011 m. Rasai Baltušytei – Kėdainių šviesioji gimnazija;
2012 m. Rasai Rugelienei – Kėdainių ,,Ryto“ pagrindinė mokykla;
2013 m. Regimantui Abariui – Kėdainių ,,Atžalyno“ gimnazija;
2014 m. Daivai Ivaškevičienei – Kėdainių šviesioji gimnazija;
2015 m. Audronei Pečiulytei – Kėdainių r. Šėtos gimnazija;
2016 m. Dianai Šilkaitienei – Kėdainių ,,Atžalyno“ gimnazija;
2017 m. Vaidui Grišinui – Kėdainių r. Josvainių gimnazija;
2018 m. Linui Vilčinskui – Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazija;
2019 m. Dianai Dovydavičiūtei – Kėdainių r. Labūnavos pagrindinė mokykla;
2020 m. Inai Gustienei – Kėdainių lopšelis-darželis ,,Žilvitis“.