Neseniai Krakių kultūros centre buvo pristatytas Plungės kultūros centro teatro „Saula“ jaunimo grupės spektaklis „Nereikalingi“. Renginys įstrigo ne tik žiūrovams – rajono jaunimui, bet ir scenoje pasirodžiusiems svečiams. Štai kokių atsiliepimų sulaukta iš teatro „Saula“ vadovo Romo Matulio.

„Nepaisant nieko, Lietuvoje yra tokių gilių, brandžios kultūros, gyvų tradicijų, nuolat ieškančių ir stebinančių savo profesionalia veikla, mažuose regiono miesteliuose veikiančių kultūros centrų, tokių kaip Krakių kultūros centras (Kėdainių rajone). Pakankamai nutolęs nuo centro, gal kokius penkis šimtus gyventojų skaičiuojantis mažas miestelis. Bet, vos tik įėjus į kultūros centrą, išnyksta visos ribos. Čia šilta, jauku, tvarkinga, šviesu, modernu, šiuolaikiška.

Tave sutinka miestelio šviesuolis, nepaprasta energija ir išmintimi spinduliuojantis kultūros centro direktorius Robertas Dubinka. Jis gali apie miestelio senas tradicijas pasakoti tiek laiko, kiek pačioms Krakėms metų. Gali, nes žino, domisi, jungia ir kuria. Jis, subūręs tokią puikią ir kūrybingą komandą, padarė ne tik patį kultūros centrą aukštos kultūros židiniu, bet ir sumaniai panaudodamas miestelio žydų senąsias tradicijas tampa regiono kultūros edukacijos centru.

Čia rodėm mūsų teatro „Saula“ jaunimo grupės spektaklį „Nereikalingi“. Tokiame mažame miestelyje kokių 300 vietų salė pilnutėlė jaunimo, autobusais subildėjusio iš viso rajono ir taip atidžiai įsitraukusio nuo pat pirmos spektaklio akimirkos. Jauti, kaip visą spektaklį jaukioje tyloje jie geria kiekvieną aktoriaus žodį, o pabaigoje praplyšta audringais plojimais. Prisipažinsiu, net šiurpuliukai visą kūną nukrato, kai suvoki, kad priėmė, suprato, kad įvertino tavo kūrybą. O juk salėje – paaugliai ir jaunimas. Vadinasi, čia yra tradicija, tradicija dalyvauti, matyti rimtus, sudėtingus kūrinius, čia yra auginamas mąslus, vertinantis žiūrovas, ir to nepadarysi per metus ar dvejus.

Daugybė renginių, projektų – nuo etninės kultūros iki stiprių profesionaliosios kultūros ar edukacinių renginių. Štai tau ir Krakės, štai tau provicija, štai tau ir regionai.

Esu labai dėkingas šiems atviriems, kūrybingiems ir geriems kultūros centro kūrėjams, direktoriui už priėmimą ir už tai, kad savo veikla sustiprina tavo žinojimą, kad šviesa ne nuo miesto didumo priklauso, ji yra visur. Beje, kaip ir tamsa“, – rašo Romas Matulis, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius, teatro „Saula“ vadovas.

Panašios naujienos