Ryt Lietuvoje bus minima Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tądien prie visų pastatų – tiek valstybinių institucijų, tiek ir gyvenamųjų namų – yra privaloma iškelti valstybinę vėliavą, tad nepamirškite tai padaryti.

Valstybinių švenčių progomis valstybės vėliavą reikia iškelti 7 val. ryte (arba šventės išvakarėse), o nuleisti – 22 val.

Iškeliant vėliavas prie pastatų, jos įstatomos į laikiklius, kurie prie fasado turi būti pritvirtinti ne žemiau kaip 2 m nuo žemės. Nuo fasado vėliavos kotas turi būti pasviręs ne didesniu nei 45 laipsnių kampu. Tautinę vėliavą galima išskleisti ir namų languose arba jomis papuošti automobilius. Svarbiausia, kad vėliava būtų naudojama pagarbiai. Ji turi būti nesuglamžyta, nesuplyšusi, nenublukusi, jos dydis turi atitikti numatytus parametrus. Įprastai trispalvė yra 1 m pločio ir 1,7 m ilgio. Vėliavos kotas turi būti beveik 2 kartus ilgesnis nei trispalvė.

Nors dauguma gyventojų noriai vykdo prievolę iškelti vėliavą valstybinių švenčių metu, vis dar pasitaiko asmenų, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių to nepadaro. Už tai yra numatyta administracinė atsakomybė. Jei patikrinimo metu būtų užfiksuota, kad trispalvė neiškelta, gali tekti sumokėti baudą.