Nors motociklininkai į gatves gali išriedėti mėnesiu anksčiau, nei prasideda vasarinių padangų sezonas – kovo 1-ąją, saugaus eismo ekspertai pataria būti apdairiems ir tinkamai pasiruošti kelionėms motociklu.

Kad būtų išvengta žūčių keliuose, Kelių direkcija primena, kad važiuodami motociklu, vairuotojas ir keleiviai privalo naudoti motociklininkų apsaugas (šalmus, akių apsaugos nuo sužeidimo priemones). Labai svarbu dėvėti specialią aprangą. Ji turi būti ryški, kad motociklininkas būtų matomas iš tolo.

Dar prieš išvažiuojant iš garažo būtina patikrinti padangų būklę, jei jos senos ar susidėvėjusios, reikia pakeisti naujomis. Nors KET nurodo, kad motociklų vasarinių padangų protektorius turėtų būti ne mažesnis nei 0,8 mm, šios ribos pasiekti nevertėtų.

Pradedant sezoną, svarbu prisiminti, kad po ilgesnės pertraukos vairavimo įgūdžiai taip pat gali būti suprastėję, reakcijos laikas gali būti lėtesnis, todėl svarbu pasirinkti saugų greitį ir nepervertinti savo galimybių. Prieš išriedant į gatves, patariama nuvykti į uždaras aikšteles, kur būtų galima pasitikrinti savo įgūdžius valdant motociklą.

Visada svarbu įvertinti oro ir eismo sąlygas, nes važiuojant rytais asfaltas vis dar šaltas, todėl padangų sukibimas su kelio danga nėra geras, vadinasi, reikia išlaikyti didesnį atstumą iki kitų transporto priemonių ir laikytis ramaus važiavimo stiliaus. Kelių eismo taisyklės jau nuo kovo 1 d. leidžia važinėti motociklais su vasarinėmis padangomis, jei tam palankios meteorologinės sąlygos, t. y. jeigu važiuojamoji dalis, kuria važiuojama, nėra apsnigta ar apledėjusi.

Yra ir daugiau pavojų

Po žiemos sezono ant asfalto būna likę nemažai smėlio, todėl išlieka pavojus ant jo paslysti. Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į duobes ant kelio – po žiemos jų tikrai yra daugiau, todėl, ypač važiuojant anksti ryte arba vėlai vakare, kai vyrauja prieblanda, reikia žiūrėti labai atidžiai – įvažiavimas į gilią duobę gali baigtis rimtu kritimu.

Taip pat kiekvienas eismo dalyvis, dalyvaudamas eisme, turi būti atidus, stebėti eismo aplinką. Ne išimtis ir motociklų vairuotojai, prieš darydami bet kokį manevrą motociklininkai visuomet privalo įsitikinti, ar yra matomi, ar kiti vairuotojai juos praleidžia. Tai itin svarbu, kai motociklas įvažiuoja iš šalutinio kelio į pagrindinį.

Pasak Kelių direkcijos specialistų, prie į eismą grįžtančių motociklų turi įprasti ir automobilių vairuotojai – jie privalo būti dar atidesni, dažniau pasižiūrėti į dešiniojo vaizdo veidrodėlius, nes motociklininkai kartais gali pasirodyti labai netikėtai. Atidiems reikia būti ir išlipant iš automobilio – derėtų žvilgtelėti į šoninį veidrodėlį, sau per petį ir įsitikinti, ar neatvažiuoja motociklas.

Automobilių ir motociklų susidūrimų pasekmės dažnai būna skaudžios, neretai pasitaiko žmonių žūčių, tad visų eismo dalyvių prašoma didesnio atidumo ir supratingumo.

Parengta pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos inf.

R. Valionio nuotr.