Šiąnakt paryčiais Meironiškių kaimą nušvietė gaisro pašvaistė. Liepsnojo gyvenamasis namas.

Žinia apie Krakių seniūnijos kaime kilusį gaisrą ugniagesius pasiekė dar naktį, kai kaimo gyventojai dar buvo įmigę.

Policijos departamentas praneša, kad namas, kurio metu sudegė stogas ir išdegė palėpė, galėjo būti padegtas, surinkta medžiaga pagal LR Baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d.

Šįryt susisiekus su Krakių seniūnu Ernestu Barču, jis sakė apie šią nelaimę sužinojęs iš savo darbininkų, gyvenančių Meironiškių kaime.

„Ryte turėjome susirinkimą, jo metu ir išgirdau apie šį įvykį. Netrukus važiuosiu į vietą pasižiūrėti, kokia ten situacija. Kol kas nieko daugiau pasakyti negaliu.

Pagal savivaldybės patvirtintą tvarką, siekiant padėti nukentėjusiems nuo gaisro, būna rašomas prašymas, sudaroma komisija, įvertinami nuostoliai. Tikiuosi, kad savivaldybė ir šiuo atveju kažkiek kompensuos gyventojams ir padės žmonėms.

Panašios nelaimės seniūnijoje pasitaiko, sakykime, kartą per metus. Bėda, kad dar mažai gyventojų draudžiasi savo turtą, o kai įvyksta nelaimė, nuostolių niekas nepadengia“, – sako po atostogų grįžęs Krakių seniūnas.

PAPILDYTA 9.40 val.

„Apie Saulėtekio gatvėje degantį namą greičiausiai pranešė pašalinis asmuo, nes jis negalėjo nurodyti tikslaus adreso (pradžioje nurodė Tvenkinio gatvę), nežinojo, ar pastato viduje yra žmonių. Tepasakė, kad tai yra dviejų aukštų alytnamis.

Į gaisravietę pirmieji atskubėję Krakių ugniagesiai informavo, kad namo stogas dega atvira liepsna, todėl buvo išsiųstos papildomos pajėgos iš Josvainių ir Kėdainių.

Ugniagesiai ne tik ėmėsi gesinti liepsnas, bet ir atliko žvalgybą namo viduje, norėdami išsiaiškinti, ar degančiame pastate nėra žmonių. Dėl didelio uždūminimo dviem gelbėtojams teko panaudoti kvėpavimo organus apsaugančius aparatus. Atlikus pirminę apžiūrą, konstatuota, kad viduje žmonių nėra, elektra atjungta.

Po maždaug 40-ies minučių nuo pranešimo gavimo į gaisravietę atvykęs namo savininkas išsakė įtarimą, kad namas galėjo būti padegtas. Apie įvykį informuotas gaisrus tiriantis inspektorius. Kol kas išvadų dar neturime.

Gesinant ugnį, dirbo 5-i ugniagesių ekipažai. Vanduo buvo vežiojamas 300 m atstumu iš dirbtinio vandens telkinio. Išlieta 17 m³ vandens.

Gaisro metu nudegė gyvenamojo namo stogo konstrukcijos, nuardytas šiferis. Aprūko ir sulieta vandeniu mansarda, pirmas pastato aukštas ir juose buvę namų apyvokos daiktai. Dūmų detektoriaus nebuvo. Įvykis tiriamas“, – pranešė ugniagesių atstovė Eglė Ruchajienė.

PAPILDYTA 11.40 val.

Į gaisravietę nuvykęs seniūnas E. Barčas teigė, namo savininko neradęs.

„Kaimynai pasakojo, kad savininkas yra ne vietinis gyventojas, o kėdainietis. Esą, nusipirkęs šį namą, jis kartais čia atvykdavo, tvarkydavosi. Ugnis gyvenvietėje stovintį namą gerokai suniokojo“, – sakė Krakių seniūnas.

Gresia net įkalinimas

Jei pasitvirtintų namo savininko įtarimai, jog namas buvo padegtas, ir būtų nustatytas tai padaręs asmuo, jam už svetimo turto sugadinimą grėstų bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato atstovai informavo, kad ,,padaryta turtinė žala tikslinama. Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes ir sulaikė vyrą (gim. 1977 m.)“.

Kėdainių mugės“, Kauno apskr. VPK ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos