Ne vienas Kėdainių ligoninės konsultacijų polikli­nikoje apsilankęs kraštietis pastebėjo, kad dabar koridoriuose tapo daug jaukiau – atsirado daugiau šviesos, be to, sienas papuošė dailės kūriniai. Jų autoriai – buvę Kėdainių dailės mokyklos moksleiviai.

„Čia mes pristatome 20-ies buvusių mūsų absolventų sukurtus baigiamuosius darbus, kurių savo fonduose esame sukaupę tikrai nemažai.

Sumanymas papuošti poliklinikos koridorių sienas gimė tada, kai į mus kreipėsi ligoninės atstovai, klausdami, gal žinome kokių menininkų, kurie norėtų eksponuoti savo darbus, pasakėme, kad tai padaryti galime mes, ir, štai, darbai jau čia.

Pagal su Kėdainių ligonine sudarytą bendradarbiavimo sutartį darbus eksponuosime 4 mėnesius. Žiūrėsime, kokie atsiliepimai, jei žmonėms patiks, gal ir toliau tęsime bendradarbiavimą, galbūt ateityje pakeisime šią parodą naujais darbais. Koridoriuose įrengtos kameros, tad tikimės, kad šiems darbams nieko nenutiks.

Esame ir anksčiau puošę rajono gydymo įstaigų erdves. Dalį darbų net esame padovanoję Slaugos skyriui, ten veikia nuolatinė mūsų mokykloje sukurtų darbų ekspozicija“, – teigė laikinai Dailės mokyklos direktoriaus pareigas einanti Jovita Buinevičienė.

Darbai sužavėjo

Vos tik darbuotojai pakabino moksleivių darbus, juos smalsiai ėmė apžiūrinėti tiek pacientai, tiek ir ligoninės personalas.

„Tiek daug darbų, ir visi tokie išraiškingi, kad žiūrėdamas į juos gali pamiršti ir savo negalavimus“, – sumanymą konsultacijų poliklinikos sienas papuošti dailės kūriniais gyrė Vincas.

„Kai pamačiau, kad kabina šiuos darbus, specialiai perėjau visą koridorių ir apžiūrėjau juos visus. Nemažai darbų atrodo taip, lyg juos būtų kūrę profesionalūs dailininkai, o, pasirodo, autoriai – moksleiviai, jie tikri šaunuoliai“, – teigė viena ligoninės slaugytoja.

„Kartais poliklinikoje tenka ilgėliau palaukti prie gydytojų kabinetų, nemažos eilutės būna ir prie echoskopijų kabineto. Kad laikas ne taip prailgtų, bus galima pasigrožėti meno darbais, vis geriau nei į plikas sienas ar vieniems į kitus žiūrėti“, – šypteli vizito pas oftalmologę atvykusi Virginija.

Dailės mokyklos bendruomenė yra papuošusi ir kitas miesto viešąsias erdves, pavyzdžiui, J. Basanavičiaus g. greta rekonstruojamo kultūros centro moksleiviai savo piešiniais išpuošė betoninę sienelę, taip pradžiugindami ne tik kėdainiečius, bet ir pro šalį važiuojančius miesto svečius.

Titulinė nuotrauka: Kėdainių ligoninės konsultacijų poliklinikos sienas papuošę Dailės mokyklos absolventų darbai lankytojų akis džiugins net keletą mėnesių. (L. Pranckevičiūtės nuotraukos)