Šiais metais minimas valstybinės lietuvių kalbos šimtmetis, todėl Lietuvių kalbos institutas, siekdamas ugdyti mokinių pilietiškumą ir kultūrinę savimonę, puo­selėti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus, skelbia konkursą moksleiviams „Kas man yra lietuvių kalba“.

Daug metų dirbęs ligoninėse neurologijos skyrių vedėju, dėstęs įvairiose mokslo įstaigose, atlikęs mokslinius darbus Vilniaus universitetinėje slaugos ir ilgalaikio gydymo ligoninėje, turintis būrį ištikimų pacientų, dalijantis vertingus patarimus spaudoje, radijo, televizijos laidose gydytojas sako, kad atėjo laikas dalytis žiniomis ir mūsų senstančiai visuomenei dar ir dar kartą priminti, kaip svarbu rūpintis savo kūno bei dvasios sveikata.

„Žmogus ir jo smegenys yra pats tobuliausias, o kartu ir sudėtingiausias Dievo kūrinys“ – teigia knygą apie proto įtaką kūnui parašęs gydytojas, kuris rugsėjo 24 d. 14 val. lankysis Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekoje ir, susitikęs su kėdainiečiais, pristatys neseniai dienos šviesą išvydusią savo knygą „Aštrus protas sveikame kūne“.

Atsakymai į svarbius klausimus

Klausimų apie tai, kaip reikia gyventi, jei nori sulaukti žilos senatvės, kaip išlaikyti judrų kūną ir blaivų protą, J. Fišas sulaukia kasdien. Pacientai nori žinoti ir tai, kaip priimti sunkias neurologines ligas, kaip su jomis gyventi.

„Sunkios neurologinės ligos dažniausiai aplanko žmones, įžengusius į antrą gyvenimo pusę. Bet jau pirmoje pusėje reikia žinoti, ką daryti, kad bėdos neužgriūtų. Todėl profilaktika svarbiau nei gydymas! Kita vertus, yra ligų, užpuolančių ir labai jaunus žmones. Su kai kuriomis iš jų tiesiog reikia mokytis būti. Nors daugelio sunkių neurologinių ligų priežastys dar nėra iki galo žinomos, jos pamažu aiškėja. Knygoje prisiminiau istorijas iš savo, gydytojo neurologo, patirties – apie tai, ką pats mačiau, girdėjau arba skaičiau, kokias išvadas padariau. Daug kalbu apie įvairias demencijas, ypač apie pačią baisiausią – Alzheimerio ligą. Netgi ją yra būdų apeiti“, – vilčių skaitytojams suteikia knygos autorius.

Susitikimas su gydytoju neurologu J. Fišu vyks M. Daukšos viešosios bibliotekos salėje, arba, jei bus geras oras, kiemelyje. Ateikite ir sužinosite atsakymus į daugeliui aktualius klausimus: kaip gyventi, kad išlaikytum proto ir kūno sveikatą, kaip atsiranda demencijos, ką daryti užklupus migrenai, galvos skausmams ar nemigai bei dar daugelį kitų svarbių klausimų.

Parengta pagal pranešimą spaudai