Tvirtindami papildomų 42 000 eurų skyrimą įrengti vėdinimo  ir kondicionavimo sistemas savivaldybės ugdymo įstaigose, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai susirūpino, kad kondicionieriai pirmiau būtų pastatyti vaikų grupėse, o ne administracijos kabinetuose. Opozicinės frakcijos taryboje lyderis Saulius Grinkevičius paprašė savivaldybės administracijos ataskaitos ir plano dėl kondicionierių įrengimo.

Mero Valentino Tamulio teigimu, kondicionieriai ikimokyklinėms įstaigoms yra numatyti pagal įstaigų prašymus. Pasak jo – „poreikis patenkintas pilnumoje” (mero kalba netaisyta – red. past.).

Kad tėvai galėtų dirbti

Tarybos narė Sandra Barzdienė į mero teiginį sureagavo primindama, kad savivaldybė pati turinti pasirūpinti, jog kondicionieriai pirmiausiai būtų įrengti darželių grupėse. „Mes, jauni tėvai, sulaukiame ugdymo įstaigų prašymų nevesti savo vaikų į darželius, nes grupėse yra per karšta, o lauke per karščius sąlygų vaikams būti taip pat nėra”, – sakė S. Barzdienė. 

Tarybos narės manymu, ugdymo įstaigų administracija galinti kai kuriuos darbus ir nuotoliniu būdu ne darbo vietoje atlikti. Tačiau ugdytinių tėvams reikia dirbti ir vesti vaikus į darželius, todėl kondicionieriai pirmiausiai turi būti įrengiami grupėse.

Ir dėl trečiosios bangos

„Cituoju vietinę spaudą: <…> darželiai „Puriena” ir „Vyturėlis” nurodė, kad kondicionierius nori įrengti darbuotojų kabinetuose ir salėje. Kam konkrečiai bus skiriami pinigai, ar tikrai visos grupės ir klasės, kurioms yra prašoma, gaus kondicionierius? – klausė tarybos narė Karolina Štelmokaitė. -Ar nebus prioriteto tvarka jie pirmiausiai įrengti darbuotojų kabinetuose?”

Tarybos narės teigimu, būtina užtikrinti oro kokybę grupėse ir klasėse, turint omeny ir ateinančią trečiąją COVID-19 pandemijos bangą.

Planas, eiliškumas ir lėšos

Pasak S. Grinkevičiaus, klimatui besikeičiant, savivaldybė turi turėti paruoštą planą dėl kondicionierių įrengimo ne tik ikimokyklinėse įstaigose, bet ir mokyklose, ir gydymo įstaigose.

„Kolegė tarybos narė daktarė Vilma Šnurevičiūtė pasakojo, kad atveža į ligoninę žmogų, gavusį šilumos smūgį, ir guldo į palatą, kurioje – per 30 laipsnių karščio, – sakė tarybos narys. – Tokioje palatoje tas pacientas dar labiau kenčia.“

„Prašau, padarykite aiškų planą įstaigų, jų patalpų eiliškumo ir metinį lėšų poreikį kondicionieriams įrengti savivaldybės švietimo ir gydymo įstaigose, – į savivaldybės administracijos direktorių Arūną Kacevičių kreipėsi buvęs rajono meras S. Grinkevičius. – Prašau atsiųsti man raštu ir planą, kurių įstaigų kuriose patalpose kondicionieriai bus įrengti už tuos šiandien paskirtus 42 tūkstančius eurų.”

  • Kėdainių rajono savivaldybės tinklalapyje skelbiama, kad šių metų liepos 8 dienos duomenimis, darželius lanko 528, tai yra 36,2 proc. vaikų iš visų  ikimokyklinio amžiaus vaikų. Šią vasarą dirba visi Kėdainių miesto darželiai ir Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“, Akademijos gimnazijos „Kaštono“ skyriaus, Krakių gimnazijos „Bitutės“ skyriaus, Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių  „Dobiliuko“ skyriaus bei Josvainių socialinio ir ugdymo centro ikimokyklinio ugdymo grupės.

Panašios naujienos