Vien per sekmadienį, rugpjūčio 16-ąją, Kėdainių rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai du kartus vyko gesinti javų laukuose užsiliepsnojusių kombainų.

Sekmadienį sudegė du kombainai (asociatyvi nuotr.).

Sekmadienį sudegė du kombainai (asociatyvi nuotr.).

Apie 12 val. popiet gautas iškvietimas, kad atvira liepsna dega Paliediškių kaimo (Pernaravos sen.) ribose dirbęs kombainas „John Deer 670“. Gaisro metu apdegė kombaino elektros instaliacija. Taip pat sudegė 2 ha kviečių, 1 ha ražienų.

Tą pačią dieną gautas dar vienas iškvietimas. Apie 15 val. pranešta, kad Skaisgirių kaime (Josvainių sen.) dega kombainas „New Holland“. Prieš atvykstant gelbėtojų pajėgoms, patys žmonės žemės ūkio techniką jau buvo apgesinę.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai informuoja, kad kombainai dažniausiai užsidega dėl netvarkingos kuro tiekimo sistemos, elektros įrangos bei besisukančių mechanizmų. Išlekiančios iš variklio išmetimo vamzdžio kibirkštys, trumpas elektros laidų jungimasis, ant velenų ir kitų kombaino mechanizmų apsivynioję šiaudai, į besisukančių būgnų mechanizmus patenkantys pašaliniai kieti daiktai gali tapti gaisro kilimo priežastimi.

Netvarkingi javų nuėmimo kombainai, netinkamai paruošta kita javapjūtės technika gali užsiliepsnoti javų lauke ir pridaryti ne tik daug nuostolių, bet ir kelti pavojų žmonių gyvybei ir sveikatai.

Panašios naujienos