Kėdainių savivaldybės vadovai, regis, iškasė karo kirvį vienintelei iki vėlumos senamiestyje veikiančiai užeigai – „Kokteilių namams“. Šio baro savininkė įtaria, jog prisidengiant skundais dėl sklindančio triukšmo norima sužlugdyti verslą, o senamiestį paversti ne jaunimo traukos centru, bet nebent absoliučios ramybės tetrokštantiems senoliams tinkama vieta.

Kaltinimus verslininkė vadina nepagrįstais

„Jaučiuosi tikrai nejaukiai. Tarsi būčiau pagrindinė Kėdainių triukšmadarė, dėl kurios senamiestyje žmonės negali gyventi ir iš jo bėga“, – po susitikimo su rajono savivaldybės vadovais sakė baro „Kokteilių namai“ savininkė Indrė Lukoševičiūtė.

To paties pavadinimo uždarajai akcinei bendrovei vadovaujanti jauna verslininkė pasakojo, jog į susitikimą buvo iškviesta aptarti gyventojų skundų triukšmu, kurį neva kelia šio baro lankytojai. Netrukus savivaldybės tinklapyje pasirodė pranešimas apie valdžios ryžtą sergstint senamiesčio gyventojų rimtį bei ramybę.

„Nusiskundimai dėl triukšmo nesiliauja jau antrus metus. Nuo baro atsidarymo praėjusių metų pavasarį policijoje yra užregistruotas jau 21 pareiškimas dėl triukšmo senamiesčio gatvėse po vidurnakčio. Gyventojai per priėmimą skundžiasi ir rajono vadovams, dėl to buvo inicijuotas susitikimas problemai aptarti. Baras veikia iki antros valandos nakties“, – pranešė rajono savivaldybės atstovai.

Jauna verslininkė Indrė Lukoševičiūtė tikina, kad jos vadovaujamas baras paverčiamas savotišku atpirkimo ožiu, ant kurio „sukariamos“ visos Kėdainių senamiestyje nutinkančios blogybės. „Šiuo metu mes turime teisę alkoholiu prekiauti visą parą, tačiau dirbame tik iki 2 valandos nakties. Supratau, jog šį laiką norima sutrumpinti iki vidurnakčio. Jeigu taip ir nutiks, negalėdami dirbti naktį mes neišsilaikysime ir turėsime nutraukti veiklą bei uždaryti vienintelį senamiestyje veikiantį barą, kuris dirba ir nakties metu“, – pripažino verslininkė.

Savivaldybės išplatintame pranešime taip ir nebuvo atspindėta į susitikimą iškviestos verslininkės pozicija. Nors moteris minėjo, kad priekaištai dėl viešosios tvarkos pažeidimų turėtų būti skirti visai ne jai.

„Akcentuojama, kad nuo baro atidarymo policija sulaukė 21 pareiškimo dėl triukšmo. Tačiau ar kas domėjosi, kiek iš viso asmenų policiją kvietė? Manau, jog vienas arba, daugiausia, du“, – sakė I. Lukoševičiūtė.

Kas privalo tramdyti triukšmadarius gatvėse – barmenai ar policija ?

Ji pripažino žinanti pagrindinę bėdą. Jos vadovaujamai bendrovei priklausančiame bare naktį alkoholio prisiragavę lankytojai išeina į lauką ir ten ne visada ramiai elgiasi. Anot jos, visi šie policijos kvietimai, kurių skaičiumi operuoja rajono valdžia, yra būtent dėl triukšmo lauke.

„Tačiau aš pati juk negaliu kontroliuoti, kaip iš baro išėję žmonės elgiasi gatvėje. Sutikite, visuomenėje yra pačių įvairiausių žmonių, juos skirtingai veikia alkoholis. Visokių žmonių esama ir Kėdainiuose“, – sakė barą valdančios bendrovės vadovė.

Moteris akcentavo – viešąją tvarką senamiesčio gatvėse turinti užtikrinti ne ji, o policija. Anot verslininkės, net ir apsaugos darbuotojai neturi įgaliojimų tramdyti iš baro išėjusių ir gatvėje triukšmaujančių žmonių.

Sulaukė raginimų apskųsti skundikę

„Kokteilių namus“ valdančios bendrovės vadovė tikino jau dabar daranti žingsnius, kad incidentų būtų kuo mažiau, tačiau minėjo – nuo išankstinės nuostatos apsaugoti, berods, niekas negali.

„Mums talkina apsaugos darbuotojai, taikoma „face controll“, į barą jau neįleidžiami problemas sau bei aplinkiniams keliantys žmonės. Mes darome viską, kas nuo mūsų priklauso, tačiau ar tai kam nors įdomu – nežinia“, – svarstė I. Lukoševičiūtė.

Verslininkė užsiminė, kad jos vadovaujamas baras paverčiamas savotišku atpirkimo ožiu, ant kurio „sukariamos“ visos Kėdainių senamiestyje nutinkančios blogybės. O pagrindinė to priežastis, jos įsitikinimu, – konkurentų negeranoriškumas ir vienos senamiesčio gyventojos, anksčiau valstybės tarnautoja dirbusios kėdainietės (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – red.) galimas asmeninis nusistatymas.

„Po eilės policijos kvietimų dėl neva keliamo triukšmo patys pareigūnai mus paragino rašyti pareiškimą, kad juos kviečianti moteris kreipiasi nepagrįstai ir melagingais kaltinimais trukdo dirbti. Tačiau nusprendus tai padaryti jų kolegos jau pareiškė, kad kreiptis į policiją žmogus turi teisę“, – „Kėdainių mugei“ pasakojo verslininkė.

Apribojus licencijos galiojimo laiką baras užvertų duris

„Kokteilių namų“ savininkė pripažino nujaučianti, jog tikrasis savivaldybės vadovų tikslas – apriboti jos vadovaujamai bendrovei suteiktos licencijos prekiauti alkoholiu laiką.

„Šiuo metu mes turime teisę alkoholiu prekiauti visą parą, tačiau dirbame tik iki 2 valandos nakties. Supratau, jog šį laiką norima sutrumpinti iki vidurnakčio. Jeigu taip ir nutiks, negalėdami dirbti naktį mes neišsilaikysime ir turėsime nutraukti veiklą bei uždaryti vienintelį senamiestyje veikiantį barą, kuris dirba ir nakties metu“, – „Kėdainių mugei“ pripažino verslininkė.

Ji minėjo, kad išeitis iš susidariusios situacijos galėtų būti rasta, jeigu policija griežčiau žiūrėtų į viešosios tvarkos pažeidimus. Verslininkė stebėjosi, jog palyginus su Kaunu, iš kurio yra kilusi, Kėdainiuose pareigūnų požiūris į viešoje vietoje girtaujančius ar triukšmą keliančius žmones pernelyg tolerantiškas.

Anot baro savininkės, jeigu Kauno policijos patruliai gatvėje ar skvere užtikę stipriųjų gėrimų gurkšnotojus liepia pasirinkti – arba išpilti butelių turinį ir daugiau to nedaryti, arba kartu keliauti į komisariatą, Kėdainiuose į tokius reiškinius vis dar žiūrima pro pirštus.

„Jau anksčiau esu minėjusi, jog esu atsakinga tik už tai, kas vyksta „Kokteilių namuose“. Gatvėse prižiūrėti viešąją tvarką, tramdyti laukan išėjusius baro lankytojus, – nebe mano, o policijos funkcija“, – sakė vilties dirbti Kėdainių senamiestyje vis dar neprarandanti verslininkė.

Kėdainiečiai – už senamiesčio gyvybingumą

Kėdainių rajono savivaldybei išplatinus pranešimą apie pokalbį su pas juos iškviesta „Kokteilių namų“ vadove, socialiniuose tinkluose nestigo kėdainiečių komentarų. Įdomiausia tai, jog dauguma žmonių palaikė ne savivaldybės poziciją, bet akcentavo senamiesčio gyvybingumo problemą.

„Išvis turime mirusį senamiestį, kur 22.00 val. net pabūt su šeima nėra kur.. o dar dejonės kažkokios. Juk ne miegamas rajonas ten. Norime pritraukti jaunimą į rajoną, bet vietų, kur tas jaunimas būtų, norime dar labiau sumažinti (tiksliau ir paskutinę uždaryti). Gaila, kad norime iš mūsų miesto padaryt bažnytkaimį“, – socialiniame tinkle „Facebook“ savo nuomonę išsakė žinomas kėdainietis, futbolo treneris Donatas Jodenis.

„Sutinku su kiekvienu tavo žodžiu. Turim gaivinti, o ne sankcijomis uždusinti verslą. Visų miestų gyvuose senamiesčiuose žmonių triukšmas yra įprastas. Reikia džiaugtis, kad dar kažkas juda… O įvykių visuomet buvo ir bus, jokia čia Kėdainiai ne išimtis“, – sporto specialistui pritarė Kėdainių žurnalistas Dimitrijus Kuprijanovas.

„Jaunimui nėra ką veikti Kėdainiuose. Tai važiuoja į Kauną. Važiuoja ir filmus žiūrėti į Kauną. Na gal, kad miestas didesnis, yra daugiau pramogų. O pas mus trūksta, kur praleist laisvalaikį. „Vikonda“ jau mirus, o sakė, kad gyvuos visą laiką“, – teigė Zita Talalienė.