Stogas yra viena sudėtingiausių namo konstrukcijų, todėl šios konstrukcijos statybai reikia skirti pakankamai dėmesio ir naudoti kokybiškas medžiagas. Stogo kaina priklauso nuo daugelio veiksnių. Norintiems kuo tikslesnių skaičių, rekomenduojama kreiptis į stogų dengimo įmonę, kuri tiksliai apskaičiuos stogo dangos ir su ja susijusių medžiagų bei dangų, reikalingų stogui įrengti, kainą. Savo srities profesionalai klientui gali pateikti geriausias stogo dangos ir kitų medžiagų alternatyvas, iš kurių klientas galės pasirinkti jam tinkamiausią ir ekonomiškiausią variantą.

3 pakopų sistema, leidžianti lengvai nustatyti preliminarias stogo kainas

Norint tinkamai apskaičiuoti naujo stogo įrengimo kainą, būtina žinoti, į ką atkreipti dėmesį. Visada rekomenduojama prieš pradedant stogo montavimo procesą pasikonsultuoti su ekspertu ir atlikti tikslius stogo matavimus. Šie patarimai padės pasiruošti pokalbiui su stogdengių profesionalu.

1 žingsnis – kaip išsirinkti stogo dangą?

Šiandien stogų paklausa ypač didelė – skirtingos medžiagos, turtingos spalvų paletės, skirtingos dangos savybės, skirtingos kainos ir kt. Šį atrankos procesą galima šiek tiek supaprastinti.

  • Pirmiausia nustatykite reikalavimus stogui. Tai turėtų būti 2-3 pagrindinės savybės (iki 5), kurios padės palyginti skirtingas medžiagas ir skirtingus tos pačios medžiagos gamintojus. Būdingi požymiai gali būti šie: ilgaamžiškumas, svoris, atsparumas išorinėms sąlygoms, kaina, priežiūra, garso izoliacija, medžiagos stiprumas, išvaizda ir kt. Rūšiuoti savybes mažėjančia svarbos tvarka.
  • Raskite tinkamą medžiagą savo namams ir stogo tipui. Senesniems namams rekomenduojamos lengvos medžiagos, kad nebūtų perkrauta pastato konstrukcija. Lanksčios medžiagos geriausiai tinka sudėtingų konfigūracijų stogams. Geriausios medžiagos plokščiam stogui yra tos, kurios pasižymi puikiomis hidroizoliacinėmis savybėmis. Galima pasižvalgyti po apylinkes ir pamatyti, kokios medžiagos naudojamos panašiuose namuose. Taip pat pasitarkite su asmeniu, kuris sumontavo stogą arba stogą iš jūsų pasirinktos medžiagos. Jie galės pasidalyti iššūkiais ir privalumais.

Ir būtinai rinkitės medžiagas, kurios atitinka jūsų namų stilių ir kurios jums patinka. Tai ypač aktualu tiems, kurių namuose yra šlaitiniai stogai. Atkreipkite dėmesį į savo teikiamą pirmenybę stogo formai, spalvai ar kitoms detalėms. Derinkite stogo medžiagą, namo stilių ir fasado medžiagą. Jei norite, kad jūsų namai atrodytų išskirtiniai, o stogas taptų jūsų namų puošmena, nebijokite kreiptis į profesionalus, galinčius pasiūlyti nestandartinių sprendimų.

2 žingsnis – atlikite teisingus matavimus

Vien medžiagų pasirinkimas nepadės nustatyti tikslaus biudžeto, skirto namo stogui įrengti. Svarbu atlikti tikslius stogo matavimus, kurie leis tiksliau apskaičiuoti visų reikalingų medžiagų kiekį.

Rekomenduojame pasamdyti ekspertą (ypač jei namas turi sudėtingą stogo konstrukciją), kuris suplanuotų projektą ir tiksliai išmatuotų visus atstumus, iškyšos matmenis, stoglangius, kaminus ir kitus reikalingus parametrus. Ir visada prie galutinės sumos pridėkite 10-15% – netikėtų išlaidų kaina (kad neliktų pusgaminio stogo).

3 žingsnis – įvertinkite, kokių susijusių medžiagų reikia, ir pridėkite į stogo dengimo paslaugų kainą

Aktualios medžiagos gali būti stogo konstrukcijos, hidroizoliacinės medžiagos, lietaus latakai, šildymo medžiagos, ventiliacija, tvirtinimo detalės ir daugelis kitų medžiagų, naudojamų stogams dengti. Šie papildomi elementai yra būtini kokybiškam stogui ir namų saugumui.

Patyręs specialistas geriausiai paskaičiuos, kokių medžiagų ir kiek reikia. Jis galės greitai ir tiksliai įvertinti, kiek šlaitiniam stogui reikia medienos, difuzoriaus membranos, apdailos detalių, lietaus drenažo, tvirtinimo detalių, kaminų ir kitų medžiagų. Taip pat galima įvertinti stogo dengimo trukmę ir paslaugų kainą. Jei ieškote tinkamų stogų ir stogų elementų, https://www.budmat.com/ rasite platų asortimentą. Budmat yra įmonė, kuri ilgą laiką prekiauja tokiomis priemonėmis, dėl to suteiks tinkamą aptarnavimą ir konsultacijas.

Užs. Nr. 33