Jeigu nors kiek domitės investavimu, o net, jeigu to ir nedarote, tikriausiai suprantate, kad ne visos investicijos (ne visi pirkiniai) atsiperka ir atneša didelę naudą. Kai kurie iš jų nėra tokie naudingi, kad atpirktų save, o kiti tebūna didžiulis nuostolis. Tačiau šį kartą pakalbėkime ne apie juos. Šiame straipsnyje dėmesį norėtume skirti tiems dalykams ir pirkiniams, kurie gali kaipmat atsipirkti ir paprastai bei ženkliai padidinti kasdienį komfortą bei gyvenimo kokybę. Štai keli tokie.

Išmanusis šildymas

Jeigu yra viena kasdienės buities sritis Lietuvoje, kurioje palengvinimas ir autonomija atsiperka su kaupu, tai būtų šildymas. Šiltų radiatorių ar grindų reikia maždaug 7 metų mėnesius, todėl priemonės, kurios sumažina išlaidas ir sąnaudas – labai vertos laiko bei dėmesio.

Ekspertų teigimu, išmanus šildymas leidžia vidutinio dydžio butui per metus sutaupyti iki 100 eurų, mat šildymas reguliuojamas optimaliai ir šimtaprocentiniu tikslumu. Išmaniojo šildymo komplektą sudaro išmanus termostatas bei valdymo rėlė. Ji gali išjungti arba įjungti dujinį ar kito tipo katilą ir šildyti namus.

Kokybiškos virtuvės apdailos medžiagos

Virtuvėje apdailos medžiagų pasirinkimas yra be galo svarbus, kaip ir vonioje. Kituose kambariuose nėra tokie ryškūs temperatūros ir drėgmės pokyčiai bei nesitaško tiek riebalų, kitų maistinių medžiagų. Jos gali būti kenksmingos paviršiams ir juos ne tik ištepti, bet drėgmės atveju, net priversti medinę apdailą atšokti nuo paviršiaus.

Dėl to verta investuoti į kokybiškesnę grindų, sienų, sienų apvadų ir baldų apdailą. Geresni stalviršiai ir kiti aukštesnės kokybės baldai pateisins išlaidas, nes tarnaus ilgai ir sėkmingai. Kur pasižiūrėti, kokios gerų stalviršių kainos? Galite tai padaryti paspaudę ant šios nuorodos.

Gera vonia ir dušas

Kai sakome „gera“, turime omenyje ne pačią didžiausią kainą, tačiau patikimų gamintojų produkciją. Pastaruoju metu rinką užtvindė kiniška vonios kambario įranga. Ji yra pigi, tačiau labai neilgaamžė ir ganėtinai trapi. Vartotojus ji džiugina labai trumpai, o vonios ar dušo tikrai nesinori keisti kas porą ar penkis metus. Minimumas, ką turėtų atitarnauti ir dažniausiai gendantis dušo ir vonios mazgas – čiaupo ir dušo galvos žarnelių sudūrimai yra 7-8 metai. Turėkite tai omenyje ir rinkitės kokybišką, reguliuojamą ir įvairiais būdais drėgmei atsparią vonios kambario įrangą. Ji ne tik pridės komforto maudantis, tačiau ir nekels galvos skausmo, kuris tikrai erzina, mat daugumą santechnikos darbų gali atlikti tik specialistas, o paprasčiausios užduotis reikalauja itin daug laiko ir pasiruošimo.

SMART apšvietimas

Išmanusis apšvietimas sutaupo šiek tiek pinigų, tačiau labiausiai sąnaudos sumažėja laiko atžvilgiu. Parėjus namo su pirkinių maišais nebebūtina viso nusikrauti ir pasidėti ant žemės, šviesa gali įsijungti automatiškai arba nuotoliniu būdu. Toks sprendimas padidina kasdienį komfortą, mat nereikia vargintis judant nuo jungiklio prie jungiklio, viskas įvyksta sparčiau ir savaime.

Išmanūs šviestuvai (o, jeigu tiksliau, išmaniosios lemputės) turi reguliuojamą apšvietimą. Tad kiekvienas gali susireguliuoti jį, kad šviesa būtų malonios spalvos ir pakankamai ryški arba blausi.

Oro valdymas (drėkinimas, sausinimas, kvapai)

Žema oro kokybė visada erzina, bet padariniai ima jaustis tikrai ne iš karto. Jeigu pasižiūrėsime į oro drėgmės svarbą jūsų organizmui, iš karto galėsime rasti aibę dokumentų ir tyrimų, kurie parodo, kad oro drėgmės svarba sveikam organizmui yra didžiulė. Jeigu oro drėgmė per didelė arba per maža – didėja kvėpavimo takų ligų riziką, susikuria patogesnės sąlygos bakterijoms ir mikrobams. Dėl to būtina orą sausinti, drėkinti ir net palaikyti malonų aromatą.

Pernelyg drėgnose patalpose atsiranda pelėsis, stovi vanduo, kurie skleidžia nemalonų kvapą. Drėgnose patalpose lengviau sklinda ir kiti nemalonūs kvapai. Dėl to verta investuoti į kvapų difuzorių arba smilkalus, aromatines žvakes. Tai užtikrins maksimalų komfortą namų erdvėje.

Vandens filtrai

Vandens filtru vadinami du skirtingose vietose esantys daiktai. Pirmasis yra vandentiekio vandens filtras. Jis yra atsakingas už tai, kad pro jūsų čiaupą bėgtų kuo švaresnis ir kuo tyresnis vanduo. Tad gero vandens filtro pirkimas yra būtinas atributas, jeigu norite jaustis sveiki ir jaustis patogiai.

Tačiau yra ir kitokie vandens filtrai. Jie pritaikyti geriamo vandens gryninimui. Juose tirpinant ledą arba įpylus įprastą vandenį bus atskirtos visos kenksmingos dalelės, o pats vanduo, kurį gersite bus tyresnis ir geresnis jums. Abiejų tipų vandens filtrus galite įsigyti internetinėje Varle parduotuvėje.

Greitpuodžiai, indukcinės viryklės ir t.t.

Turėdami puodus, kurie užverda labai greitai bei įrankius, kurie leis greičiau paruošti maistą, kiekvieną savaitę galėsite sutaupyti nuo kelių iki keliolikos valandų. Be abejonės, tokie įrenginiai padidins elektros sąnaudas, tačiau, jeigu itin stinga laiko, tikrai verta investuoti į komfortą.

Oro kondicionierius

Kalbėjome apie oro drėgnumo ir kitų parametrų valdymą, bet reikėtų dėmesį sutelkti ir į temperatūros kontrolę. Oro kondicionierius leidžia nesukti galvos dėl vėsos vasarą ir kartais net išsprendžia šildymo klausimus. Jeigu jums trūksta patogaus būdo reguliuoti mikroklimatą savo būsto ribose, būtinai apsvarstykite galimą oro kondicionieriaus įsigijimą.

Straipsnio autorė Sandra Žerlauskaitė.

Užsakymo Nr. 106

Panašios naujienos